Кактуси – досить невибагливі кімнатні рослини. Але якщо хочеться, щоб вони радували своїм виглядом, а особливо цвітінням, то їм потрібно створити сприятливі умови, такі як достатнє харчування, хороше освітлення і свіже повітря. Перед покупкою кактуса бажано ознайомитися з його видом, дізнатися особливості цього виду і тільки тоді вирішити, чи зможете ви створити йому такі умови, які потрібні для цвітіння. Бажано вибирати рослину з урахуванням розташування вікон в квартирі, температури і вологості повітря. Кактуси цілком може вирощувати початківець-квітникар. І незважаючи на те, що для кожного виду кактусів існують певні умови, з них можна виділити основні вимоги до догляду.

Догляд за кактусами

Грунт для кактуса повинен бути пухким, з легкістю пропускати воду і повітря, і з часом не ущільнюватися. Кактуси люблять слабокислий грунт, тому їм цілком підходить суміш землі з піском і листяним перегноєм. Так як ростуть кактуси повільно, то і пересаджувати їх часто немає ніякої необхідності. Посуд для посадки рослини може бути різним, висаджувати кактуси можна як по одному, так і по кілька штук в один горщик, але з умовою, що діаметр обраної миски буде трохи більше, ніж діаметр рослини, це допоможе корінню розподілитися вільно. Обов’язково у грунті повинен бути дренажний шар, так як застій води кактуси не люблять.

Кактуси – жителі пустелі, тому поливати їх слід рідко, але рясно. Проводити полив краще всього тоді, коли земля в горщику повністю висохла. Вода для поливу повинна бути м’якою і теплою, цілком підходить пропущена через фільтр або кип’ячена. При поливі варто пам’ятати деякі моменти: а) на стебло вода не повинна потрапляти ні в якому разі; б) кактус потрібно поливати або вранці або ввечері, в літню пору року краще ввечері; в) застою води не можна допускати ні в землі, ні в піддоні. Взимку слід поливати кактуси досить помірно, а якщо в приміщенні досить прохолодно, можна не поливати взагалі. Розщедритися на воду можна з травня по вересень. Підгодовувати рослину потрібно спеціальним добривом раз на місяць, для квітучого кактуса трохи збільшуючи дозу. Полив квітучому кактусу потрібен більш частий. Відцвілі стебла квітів необхідно відразу видаляти.

Догляд за такими прекрасними рослинами, як кактуси, не настільки й обтяжуючий. Якщо правильно виконувати всі рекомендації, то можна досить швидко обзавестися справжньою колекцією різноманітних кактусів, які будуть радувати своїми прекрасними і різноманітними квітами.

Залишити коментар

*

Вгору