Жіночий журнал JIJOUR

Люди постійно слухають і читають заклики фахівців контролювати в організмі вміст йоду. Але чому про цей елемент періодичної таблиці стільки розмов і навіщо він взагалі потрібен?

Навіщо організму потрібен йод

Довідники стверджують, що в організмі людини йод стимулює імунітет, а так само синтез гормонів - трийодтироніну і тироксину. Так само бере участь у створенні фагоцитів, таких патрульних клітин, які оберігають організм від вторгнень вірусів). Крім цього йод - це антисептик, який має противірусну, антибактеріальну та фунгіцидну дію.

При йодній недостатності в людському організмі виникає зниження зору, слуху, з'являється сонливість, нервозність і дряхлість, відзначається розумова відсталість і порушення обміну речовин, так само розвивається зоб. У вагітних може виникнути патологія плоду, а ще через нестачу йоду може розвинутися рак молочної або щитовидної залоз.

Якщо виникає хоч одне з перерахованих порушень, необхідно негайно звертатися до лікаря. Адже відомо, що чим раніше почати лікування і профілактику, тим краще. Коли людина повністю здорова, вона повинна уважно ставитися до свого харчування.

Для того, щоб заповнити йодний недолік, необхідно вживати морепродукти та овочі - щавель, редис, салат-латук у вирощуванні дуже прості, та й ціни на ці продукти завжди доступні. Не менш Навіщо організму йодкорисні й ріпа, цибуля, часник, морква, квасоля та помідори. Ці овочі завжди можна знайти на ринку та на прилавках магазинів, до того ж коштують вони не дорого. Будь-яка людина, яка стежить за своїм здоров'ям, може і зобов'язана включати ці овочі в свій раціон, приділивши більше уваги солодкому перцю. У зеленому перці, який не досяг зрілості, найбільша кількість йоду. Можна вирощувати на своїй ділянці і цибулю-порей, і спаржу.

Щоденне вживання цих овочів кожній людині допоможе підтримати в організмі не тільки потрібний рівень йоду, а й багатьох інших необхідних речовин. Так само оздоровити організм допомагають пряні трави і приправи.

Мітки:
Залишити коментар
CAPTCHA
Refresh

*

Вгору