Незважаючи на цивілізованість нашого сучасного світу, щоденні новини нагадують людям, що кожен може стати жертвою злочинця. Дуже важливо знати і пам'ятати основи самозахисту. Вміння захистити в небезпечній ситуації своє майно, своє здоров'я чи навіть життя - це необхідність.

Самозахист від бандитів

Майстри східних єдиноборств вважають, що найкращий бій той, який просто не відбувся. У відкритому зіткненні з бандитом немає гарантії вашої перемоги, і більш того, злочинець завжди впевнений у своїй перемозі. Тому, якщо є можливість, треба будь-якими способами намагатися уникнути небезпечної ситуації. Є такий термін, як віктимна поведінка. Він означає образ дій, через яке ви самі можете провокувати потенційного бандита вчинити злочин по відношенню до вас. Це може бути і демонстрація на людях великої кількості грошей, і прогулянки по ночах на самоті, зухвалий одяг і т. д. Все це робить з вас привабливу жертву. Постарайтеся трохи контролювати свої маршрути, поведінку і гардероб - це знизить ймовірність зустрічі з вуличним бандитом. Інстинкт самозбереження мав підказати прості правила, які допоможуть не стати жертвою нападу тільки тому, що ви не зустрінетеся віч-на-віч з небезпекою.

Якщо ж ви все-таки стали об'єктом агресії, незважаючи на заходи, оцініть ситуацію і свої можливості. Вступати в конфлікт варто тільки тоді, коли вже немає іншого виходу, або ж коли ви стовідсотково впевнені в своїй перевазі. В іншому ж випадку, мабуть, слід втратити гроші чи коштовну річ, але залишитися неушкодженим. Погодьтеся, що кілька купюр або пара золотих сережок не варті того, щоб через них провести тривалий час у лікарні.

Коли ви вже вплуталися в бійку, то думати про перевищення самооборони просто немає сенсу. Єдина ваша мета на цей момент - перемогти, зробити супротивника нездатним до подальшої дії. Якщо ваша підготовка дозволяє вам піти на це, то битися дійсно треба. Злочинця ще жодного разу не зупиняли гуманні міркування, зупинити його в стані тільки біль і страх.

В ситуаціях можливих конфліктів постарайтеся звернути увагу оточуючих на себе. Чим більше буде свідків, тим менше шансів на те, що злочинець ризикне вчинити задуманий злочин. Продавці, перехожі або сусіди можуть стати кращим захистом, ніж курси боротьби або газовий балончик. Якщо на вас хочуть напасти в під'їзді, то запам'ятайте, що допомога від мешканців піде швидше, якщо ви будете кричати «Пожежа!» замість «Допоможіть!».

Залишити коментар
CAPTCHA
Refresh

*

Вгору