Пальмова олія - це рослинна олія, яку отримують з плодів олійної пальми, а саме з м'ясистої частини плоду. Також існує й олія з насіння цього дерева, але назва у неї інакша - пальмоядрова. Найбільша особливість олії у тому, що на відміну від інших відомих нам олій, вона в природному стані не рідка, а тверда. Але саме через це її дуже зручно використовувати, зокрема в кондитерських продуктах. Про її шкоду можна говорити тільки при порівнянні пальмової олії з іншими видами олій.

Шкода реальна та вигадана про пальмову олію

Основна маса людей навіть не підозрює про те, наскільки багато косметичних засобів та харчової продукції містять у собі саме пальмову олію. Але чи так шкідливо його використання в харчовій промисловості? Його використовують практично скрізь, де колись використовувалася звичайна рослинна олія, частіше соняшникова. І все завдяки тому, що коштує вона набагато дешевше, якщо порівнювати з вершковим маслом, то ціна пальмової олії майже втричі менша.

Пальмова оліяА використовують її досить широко, практично у всіх кондитерських виробах, плавлених сирах, морозиві, вафлях, в усьому фастфуді, включаючи локшину швидкого приготування та в багатьох інших продуктах харчування. Не секрет, що ця олія широко використовується в промисловості, проте самі виробники ретельно намагаються приховати цей факт. І тому на упаковках найчастіше можна прочитати - жир рослинний або ж олія рослинна, хоча у складі продукту тільки пальмова, але ж вона також вважається рослинною.

Противна сторона вважає, що така олія шкідлива, оскільки майже не несе в собі харчової цінності. Корисних жирів і вітамінів у ній менше разів у вісім, ніж у звичайній соняшниковій. Також іноді служить негативним доводом те, що вона має іноземне походження, прийнято так вважати, що якщо щось *чуже *, то має бути обов'язково шкідливим.

Але, звичайно ж, виробникам використовувати пальмову олію в рази вигідніше, тому люди змушені вживати в їжу масу продуктів, в яких міститься ця олія, або відмовитися від них зовсім. Що стосується впливу на здоров'я, то пальмова олія зовсім не шкідливіша і не гірша будь-якої іншої. Вона абсолютно не є шкідливою, швидше за все просто марною.

Залишити коментар
CAPTCHA
Refresh

*

Вгору