Вегетаріанець - це людина, що віддає перевагу в їжі рослинним продуктам. Головним постулатом є заборона на тваринну плоть, птицю і рибу. І зовсім не важливо, звичайна це яловичина чи свинина, або ж екзотичне м'ясо кенгуру. Найголовніше - взагалі ніякого м'яса! А ось суворої заборони на яйця, молочні продукти, і на все, що було приготовлено з їх участю - ні. Ставлення до меду неоднозначне, проте цілком позитивне при вегетаріанстві м'якої форми. З грибами у вегетаріанців просто, так як їх відносять до продуктів рослинного походження.

У чому різниця між вегетаріанцями та веганами

Вегана можна ще назвати старовегетаріанцем, адептом рослинної їжі, при чому більш послідовним. Тут не тільки набагато ширше переконання, ніж звичайні дієтичні обмеження, але і набагато суворіше. Забороняється не тільки вживати рибу чи м'ясо, а й продукти, виготовлені за участю тварин. У чорному списку тут молочна продукція, мед, яйця і навіть желатин. Шкіра, шерсть та хутро так само під забороною. На вегані не можна побачити шубу, пальто з натуральним коміром або куртку з натуральної шкіри. Крім того, він ніколи не скористається шампунем або іншим косметичним засобом, якщо його випробовували на тваринах.

Якщо порівнювати веганів та вегетаріанців, виходить така картина:

  • Запропонувавши яєчню веганові, можна нарватися не тільки на нерозуміння, а й втратити знайомого або друга. Адже для веганів таке страшне ставлення до зародків курки викликає дуже негативну і бурхливу реакцію.А ось вегетаріанець може зжерти безсоромно яєчню, попросивши ще й добавки.
  • Якщо веганці купити косметику, яка випробовувалася на тваринах, може вибухнути величезний скандал. А вегетаріанець не морочитися особливо з цього приводу. Він користується тим, що йому подобається.
  • Якщо ходити по магазинах одягу разом з веганом, не варто кидати захоплені погляди на хутряні або шкіряні вироби. Таке ставлення до шкіри не викликає розуміння у вегана, а вегетаріанець носить те, що зручно і тепло.
  • Серед веганів дуже багато активістів, що борються за права тварин. Вони проти кориди - це жорстока розвага, проти цирку - це експлуатація тварин. Вегетаріанці цілком можуть бути так само активістами в цьому питанні, але ставляться вони до цього не настільки фанатично, як вегани.
Залишити коментар
CAPTCHA
Refresh

*

Вгору