Великі суперечки та побоювання, напевно, викликає у молодих батьків такий нешкідливий на перший погляд процес, як купання малюка. Розбіжності можуть виникати буквально на кожному етапі цієї процедури. Краще всього, щоб уникнути всіх непорозумінь і дебатів, вивчити весь процес цієї процедури.

Як купати новонародженого

Важливо знати, насамперед, коли саме можна починати купання новонародженого. Початок водних процедур у здорової дитини залежить від дати щеплення БЦЖ. Купання малюка варто починати як мінімум через добу після такої вакцинації. Купання може відбуватись у будь-який час доби, але більш традиційним вважається вечірній час. Саме ввечері батьки в змозі приділити процедурі максимум своєї уваги. До того ж, вечірнє купання сприяє розслабленню і заспокоєнню дитини перед вечірнім годуванням, а це дуже важливо, тому як купання має відбуватись саме перед годуванням.

Купати немовля потрібно щодня – це важлива процедура гігієни та елемент ніжного загартовування. Починати всі водні процедури варто з двох-трьох хвилин, доводячи час купання поступово до п’ятнадцяти хвилин. Перед купанням треба перевірити температуру приміщення, яка повинна бути прогріта до двадцяти двох градусів, а вода повинна мати температуру тридцять сім градусів. Обов’язково має бути приготоване дитяче масло, мило, ватні тампони.

Дитину роздягати треба саме в тому приміщенні, де і відбуватиметься процес купання. Слід опускати малюка у воду, лівою рукою притримуючи його голівку, а правою – сідниці і ніжки. Дитинку опускати в воду треба обережно, так щоб голівка та плечики знаходилися над водою. Спочатку слід обполоснути долоньки й ручки малюка, потім ніжки та стопи. Необхідно поливати животик водичкою, а ще приділяти особливу увагу пахвовим, шийним та паховим складинкам. А раз на тиждень слід мити малюкові спинку з милом, перевернувши його на животик і піднявши над водичкою.

Після купання дитинку треба обполоснути свіжої водичкою і покласти на пеленку з рушником. Витирати малюка не варто, краще промокнути пеленочкою, починаючи з голівки, просуваючись до ступнів ніжок.

Залишити коментар

*

Вгору