Жіночий журнал JIJOUR

Як не заробити грижуВнутрішні органи утримуються там, де вони повинні знаходитися, м'язами черевної стінки. На жаль, часом цей природний каркас може зруйнуватися, після чого настає випадання органів. В цьому випадку висить на волосині життя людини. Як запобігти цьому і не заробити такого захворювання, як грижа?

Грижа - це дуже серйозна проблема, яка загрожує погіршенням роботи випавшого органу, який змушений перебувати не там, де йому належить природою, до того ж ще й здавленого. Найнебезпечнішим при грижах є обмеження органів. Воно відбувається тому, що орган при випаданні з черевної порожнини перетягується як зашморгом краями отвору. Через це сильно порушується кровопостачання, і орган протягом години-двох вмирає.

Щоб не заробити грижу, слід уникати дуже великих навантажень, особливо це стосується тих, хто не замислюючись піднімає тяжкості. А людям, у яких є присутньою у цьому захворюваннї несприятлива спадковість, взагалі не варто займатися тими видами трудової діяльності, де потрібно фізичне напруження. Слід зазначити і той факт, що для уникнення виникнення грижі не слід допускати запорів. Для відновлення роботи кишечника допомагають дієти, багаті рослинною клітковиною.

Необхідно ретельно стежити і за вагою, адже ожиріння - це один з головних чинників розвитку цього недуга, більше того при лікуванні грижі ожиріння стає серйозним ускладненням. Слід регулярно займатися спортом. Розтягнута пухка черевна стінка - це одна із самих основних причин утворення гриж, особливо пупкової і пахової. Слід привчити себе до ходьби з прямою спиною і трохи втягнутим животом. Це створює правильну, красиву поставу, до того ж посприяє профілактиці багатьох захворювань. Щодня треба виконувати вправи, які призначені для зміцнення м'язів живота. Куріння також краще кинути, так як хронічний кашель підвищує ризик розвитку захворювання.

За статистикою, близько десяти-дванадцяти відсотків гриж ущемляється. Це відбувається найчастіше після великого навантаження і підняття тяжкості. В цьому випадку єдиним виходом стане операція. Необхідно пам'ятати, що після екстреного оперативного втручання летальність вище в п'ять-шість разів у порівнянні з плановою хірургією. З цієї причини краще грижу прооперувати вчасно, а не чекати такої небезпечної розв'язки.

Мітки:
Залишити коментар
CAPTCHA
Refresh

*

Вгору