Жіночий журнал JIJOUR

Перші тижні найскладніші як для малюка, так і для його мами. У цей час багато систем організму пристосовуються до нового довкілля та його умов. Малюк ще досить вразливий, а найбільш слабким місцем є його пупкова ранка. Без належного догляду ранка може призвести до досить небезпечних наслідків для життя дитини. Завдання батьків - створити правильний догляд і умови для нормальної адаптації дитячого організму.

Як обробляти пупкову ранку

Перша обробка проводиться ще в пологовому будинку медичним персоналом. Завдання кожної мами уважно за всім спостерігати і вчитися робити це самій, щоб потім не зіткнутися з труднощами. Обробка ранки має послідовність, яку дуже важливо дотримуватися. Це дозволяє уникнути нагноєння та інфікування і призводить до швидшого загоєння.

У найперші дні пупкову ранку слід обробляти щодня вранці та ввечері, відразу після купання. У міру загоєння буде достатньо і однієї обробки на день - вечірньої. Перед процедурою обов'язково ретельно вимити руки. Пуповинку обробляти потрібно стерильною ватою або ж стерильними вушними ватяними паличками.

Для обробки знадобиться 3% -ний розчин перекису. Змочивши в розчині ватку, треба обережно очистити дно ранки, злегка відтягнувши шкіру навколо пупка, необхідно переконатися, що там відсутні скупчення виділень і корочок. Якщо є необхідність, їх треба видалити, інакше обробка ранки не буде ефективною і призведе до запалення. Для очищення використовувати треба кілька чистих паличок.

Після обробки ранки перекисом, слід пупок просушити сухою ваткою. Після цього чисту і суху ранку обробити 1% -ним розчином зеленки. Після закінчення процедури пупкову ранку не треба ні чим накривати, так вона швидше зарубцюється. Пупок захищати марлевою серветкою потрібно тільки при ознаках запалення. У цьому випадку слід обробляти ранку 70% -ним спиртовим розчином, після якого 5% -ним марганцевокислим калієм. Тільки після цього потрібно накласти на пупок стерильну марлеву серветку (пропрасовану).

Після утворення чистого пупочка, його слід очищати кип'яченою водою або рослинним маслом щовечора після купання. Це потрібно в основному ще на протязі місяця-півтора.

Залишити коментар
CAPTCHA
Refresh

*

Вгору