Всі тканини не натурального походження, характеризують як *синтетику*. Як тільки людина чує цю назву, на думку спадає одне – це дуже шкідливо, тому що шкіра не може дихати. За всю історію людство створило лише кілька видів натуральних тканин. Це бавовна, льон, шовк і вовна. Всі інші тканини, так чи їнакше, можуть шкодити здоров’ю своїми властивостями, структурою і різними додатками барвників. З цієї причини батьки завжди дбали про те, щоб у дітей в гардеробі було натуральних речей якомога більше. А ось які з тканин дійсно небезпечні, а з якими з них можна *дружити*?

Які тканини шкідливі для шкіри

Віскоза – це перша штучна тканина, створена людиною. Багато людей помиляються, думаючи що це натуральне волокно. Хоч вона і створена з целюлози, але її все ж грунтовно хімічно обробляють. Віскоза не так шкідлива, як багато інших синтетичні тканини, так як вона володіє вентиляцією і антибактеріальними властивостями, майже настільки ж, наскільки цим володіють натуральні тканини. Хоча вона досить швидко мнеться, а для того, щоб тканина служила довше, її обробляють різними хімічними елементами, які можуть частково блокувати вентиляцію, що призводить до подразнення дуже чутливого типу шкіри.

Шкідливі тканини для шкіриПоліестер так само помилково вважають не синтетичним, адже в цій тканини присутнє натуральне волокно. З поліестеру виробляють навіть підгузники і одяг для немовлят, однак тут теж є свої нюанси.

Поліестер створюється з речовин, в яких містяться нафтопродукти. І, при взаємодії цих речовин з іншими хімічними складовими в тканини починають проявлятися токсичні, а часом і канцерогенні особливості.

Поліамід зустрічається в колготках, легінсах та панчохах. Пояснюється це тим, що тканина має високу еластичність. До недоліків поліаміду можна віднести погану терморегуляцію – тканина практично не утримує тепло. До того ж не вбирає абсолютно вологу і електризується, до чого досить сильно.

Нейлон – це різновид поліаміду. Нейлонова тканина вважається одним з найміцніших матеріалів, хоча нейлонові колготки з якоїсь причини все одно рвуться дуже часто. Нейлон був винайдений близько ста років тому, і саме з тієї пори всі модниці кинулися в крамниці за панчохами з нової тканини, при цьому абсолютно не замислюючись про якість і ціну тканини. А між тим, тканина практично не вентилюється, не поглинає різні виділення організму, зволожує і перегріває ноги, що призводить до різних грибків та інфекцій шкіри.

Шкідливі тканини

Акрил – це тканина, яка з вигляду нагадує вовну, проте в складі акрилу є продукти природного газу. Тепло тіла акрил зберігає дуже добре, що і робить його дуже схожим з вовною, тільки ось повітря він не впускає. Це призводить до сильного потовиділення, а так само він не настільки практичний – адже розтягується відразу при першому ж пранні.

Наостанок слід зазначити, що якщо людина носить тільки натуральну тканину, та ще з написом на етикетці – 100% котон, це не є гарантією якості. Знайти здоровий одяг більше шансів серед малих виробників, але ніяк не серед відомих мереж.

Мітки: ,
Залишити коментар

*

Вгору