Звиклі до подушки дорослі люди, часто замислюються над тим, що дитині, напевно, теж необхідна подушка, адже їй без неї незручно спати. Насправді малюкам до двох років не потрібна подушка, більш того, вона може бути для них дуже небезпечною.

З якого віку дитині можна спати на подушці

Головною загрозою є те, що маленька дитина, лежачи вниз обличчям на подушці, може задихнутися, тому що вона ще не може самостійно перевертатися уві сні так, як більш старші діти. З цієї ж причини не рекомендується і класти подушку під голову дитини, а вже тим більше обкладати її подушками з усіх боків. Під час сну малюка, навколо нього повинен бути обов’язково вільний простір, щоб при бажанні повернутися, йому нічого не заважало зробити це.

Друга небезпека, яка може виникнути через застосування подушки в дуже ранньому віці – це викривлення хребта. У маленьких дітей є своя особливість організму – їх голова значно більша по відношенню до тіла, на відміну від дорослих людей. Саме з цієї причини, незалежно від того, скільки разів і як малюк буде перевертатися, його голова, а також шия, без подушки будуть рівно лежати, саме так, як і треба для здорового дитячого сну.

Деякі педіатри, звичайно, радять батькам купувати для немовлят похилу подушку, кут нахилу якої має приблизно тридцять градусів. Вона буде сприяти тому, що під час сну у малюка зменшиться кількість сригувань, так як його голова буде знаходиться на цій подушці трохи вище живота. Але необхідно знати, що таку подушку необхідно підкладати під все тіло, а не тільки під голову малюка. Точно такий же ефект може дати і невелике підняття країв матраца, але тільки за умови, що матрац не прогинається. І, звичайно, слід пам’ятати, що користь анатомічних подушок, призначених для малюків, дуже сумнівна і не доведена. Тому застосовувати їх слід виключно за медичними показниками і лише після рекомендації лікаря-педіатра.

Подушку дітям можна застосовувати не раніше, ніж в два рочки. При цьому вона повинна мати плоску форму, а також достатню ширину, щоб уві сні дитина не могла з неї скотитися. На сьогоднішній день покупка подушки не складає великих труднощів, адже існує величезний вибір подушок для дітей, але вибираючи, слід пам’ятати про головне завдання подушки – здійснення підтримки дитячого хребта.

Залишити коментар

*

Вгору