Жіночий журнал JIJOUR

Викликати алергічну реакцію у людей може, напевно, практично кожна їжа. Наприклад, полуниця - досить сильний алерген, тому її слід вживати з дуже великою обережністю. Людям, в роду у яких була помічена така проблема, як алергія на полуницю, взагалі не судилося нею насолоджуватися, тому як схильність до такого виду алергії найчастіше передається генетично. Однак, не слід ставити діагноз самостійно. Обов'язково слід проконсультуватися з фахівцем - алергологом.

Алергія на полуницю: причини і симптоми

Алергія на полуницю, на превеликий жаль, сьогодні є досить поширеною проблемою. У наш час харчовою алергією цього типу страждають і дорослі, і діти. Люди звикли до думки, що сезонні ягоди і фрукти дуже корисні для організму, але не кожен замислюється про те, що вони можуть приносити не тільки користь, але й шкоду. Полуниця є алергенною з тієї причини, що її пориста структура накопичує в собі під час дозрівання плоду дуже багато пилку. Маса сучасних людей мають підвищену чутливість до цвітіння багатьох видів рослин, тому саме пилок, накопиченей полуничними ягодами, і викликає Причини алергії на полуницютаку алергічну реакцію.

Основними симптомами цієї алергії є:

набряклість порожнини рота і свербіж;
поколювання в горлі;
нежить;
підвищена сльозоточивість;
чхання.

Крім перерахованих симптомів, досить часто алергія проявляється і у вигляді шкірних висипань, які за своїм виглядом сильно нагадують кропивницю. При цьому висипання супроводжуються досить сильною сверблячкою. Якщо реакція на ягоди дуже важка, то можуть відзначатися і блювота, пронос, раптові напади астми, висока температура і судоми. Найнебезпечнішим для людей, які страждають на даний вид алергії може стати анафілактичний шок.

Реакція на полуницю у кожної людини може бути різною - від чхання з легким нежитем до дуже важких проблем дихальної системи. Людям, які мають такі хвороби, як виразки, гастрити, хвороби кишково-шлункового тракту та хвороби суглобів, також не слід піддаватися спокусі поласувати цією соковитою, червоною ягодою.

Харчову алергію часто ставлять на ноги спеціальними дієтами, правильно підібрати які може тільки лікар. Багатьма дослідженнями було доведено, що люди, які протягом певного періоду дотримуються правильного харчування, змогли повністю звільнитися від своєї надчутливості до багатьох харчових алергенів.

Залишити коментар
CAPTCHA
Refresh

*

Вгору