Багато жінок, що носять під серцем дитинку, досить часто стикаються з багатьма міфами, забобонами і *страшилками* – не можна сидіти на порозі, стригтися, їсти ягоди червоного кольору, а фарбувати волосся – це взагалі заборонено! Але всі такі прикмети сьогодні сягають корінням в дуже далеке минуле, тому не мають вагомих підстав з точки зору науки. Звичайно, варто пам’ятати, що кожна вагітна жінка несе відповідальність вже не тільки за своє здоров’я, свій зовнішній вигляд, а й за здоров’я свого малюка.

Чи можна вагітним фарбувати волосся

Тому і задаються питанням – чи можна їм фарбувати волосся в цей період?

Думка лікарів так само поділена. Більш скептично налаштовані не рекомендують фарбувати волосся впродовж всього періоду вагітності, тому що в багатьох перманентних фарбах часто містяться небезпечні речовини для матері і дитини:

  • Перекис водню не токсичний, але концентрований розчин може викликати опіки слизової, дихальних шляхів і шкіри. Досить часто перекис може привести до сильної алергії.
  • Резорцин схильний подразнювати слизову гортані, оболонки очей і навіть шкіру. Пил і пари резорцину сильно знижує імунітет і викликає кашель.
  • Парафенілендіамін може викликати в організмі множинні запальні процеси.
  • Аміак вважається найшкідливішою речовиною, яка викликає роздратування слизових, головні болі, нудоту, а часом навіть непритомність.

Звичайно, до цих пір не проводилися повні дослідження щодо впливу фарби на вагітних і їх плід. Найчастіше, жінки на ранніх термінах вагітності, ще не підозрюючи про це, фарбують волосся і при цьому не відчувають негативного впливу. Якщо спиратися на здоровий глузд, то можна сказати, що фарбування волосся при вагітності ніяк не впливає на здоров’я дитини. Таку думку підтверджує і анатомія. При контакті шкіри з барвниками, в кров жінки потрапляє лише саме незначна кількість будь-якої шкідливої речовини. Така кількість не здатна нашкодити плоду, тому що його захищає плацента від всіх негативних впливів, а як відомо, кров матері і її дитини – не змішується.

Але, незважаючи на це, перед тим, як йти в перукарню, необхідно звернути увагу на те, що при вагітності організм жінки все-таки змінюється. Інакше працює імунна система, і цілком можна наразитися на непередбачувані реакції навіть на звичну і раніше перевірену фарбу для волосся.

Залишити коментар

*

Вгору