Давайте поговоримо про те, чому хворіють діти, починаючи відвідувати дитячий садок. У чому причини того, що дитина, відправлена в садок часто хворіє? Живучи в домашніх тепличних умовах, організм малюків рідко стикається з таким широким діапазоном вірусів до тих пір, поки вони не починають відвідувати дошкільний заклад.

Чому діти хворіють, коли починають ходити в садок

Дитячий садок – це громадське місце, де практично кожна дитина хворіє. Педіатри і психологи настійно рекомендують привчати дитину до дитячого садка поступово і бажано не раніше трирічного віку, коли імунітет малюка може вже досить активно чинити опір хворобам. До того ж багато фахівців радять починати відвідування садка в літній період. Але навіть ідеальна адаптація дитини відбувається разом з хворобами. Фахівці вважають нормальним і здоровим малюка, який перехворів на вірусні захворювання приблизно шість-вісім разів на рік.

Як це не сумно, але головною причиною того, що дитина, яка відвідує дитячий садок часто хворіє, є недбалість батьків. Їх безвідповідальність полягає в тому, що вони цілком усвідомлено приводять до садочка хворих дітей, закриваючи очі на її кашель, біль у горлі і нежить. Дитина, яка є носієм інфекції, зовні виглядає абсолютно здоровою, особливо, якщо у неї найлегша форма захворювання. І тільки її мамі відомо, що вночі вона задихалася в кашлі, а вранці вона бризнула їй в горло знеболювальне, дала порцію жарознижуючого засобу і суворо заборонила кашляти голосно. Напевно, багато матусь впізнали себе?

А дитина хворіє в дитячому садку далі сама, а ще й заражає інших, особливо тих діток, у кого слабка захисна реакція. Якщо вихователь зауважує, що дитина хвора, і починає відправляти його хворіти додому або до лікаря, багато матусь починають плакати, просити зрозуміти їхнє становище, адже дитину вдома немає з ким залишити і т.д. І досить часто, якщо між батьками і вихователем прекрасні відносини, то дитина залишається хворіти і далі в садку. Виходить, що у батьків може бути щось важливіше, ніж здоров’я їх дитини?

Ще одна причина того, що дитина в дитячому садку хворіє – це стан приміщення та комплектація груп. Чи не є секретом той факт, що більшість дитячих закладів знаходяться просто в жалюгідному стані – старі будівлі, ремонт робиться рідко, старі вікна, ледь теплі батареї і т.д. А комплектація груп найчастіше йде по максимуму – від двадцяти п’яти до сорока чоловік на маленьку кімнату в тридцять-п’ятдесят квадратів. Чим не причина для частих хвороб?

І, звичайно, існує ще психологічний фактор. Багато діток мають нестійкий моральний стан. Плюс до цього додається стрес від адаптації до нового місця і навіть конфлікти з одногрупниками. Все окремо – вже погано позначається на здоров’ї такого маленького чоловічка, а вже якщо всі перераховані причини разом – це той результат, який і призводить до частих хвороб дітей, які ходять в дитячий сад.

Залишити коментар

*

Вгору