Перед батьками рано чи пізно постає питання – що ж краще, няня або дитячий садочок? Жінці вже час повертатися на роботу з декрету, і її найбільше хвилює, як і де її дитина зможе отримати гідний догляд та виховання – під наглядом няні або в колективі його однолітків? Перед прийняттям рішення варто оцінити всі плюси і мінуси оформлення малюка в дитячий садок.

Дитячий садок: за і проти

Головною перевагою дитячого садка є те, що дитина буде виховуватися в колективі, що допоможе йому швидше набути навичок спілкування з такими ж дітками, як і вона сама. Дитячий садок допомагає дитині освоїти такі навички поведінки, як вміння домовитися, поділитися, підтримати друга, поспівчувати, знаходити вихід з різних конфліктних ситуацій, а так само відстоювати свою позицію. Дитина навчиться бути частиною колективу, що в подальшому допоможе їй швидше і легше пройти адаптацію до групових відносин між однокласниками в школі.

У дошкільному закладі кожен день наповнений різноманітними подіями. Різні ігри, гуртки, спів, фізкультура, заняття з логопедом – це все організовано командою професіоналів в одному місці. До того ж, у старшій групі вже додаються такі предмети, як читання, уроки математики, іноземні мови і природознавство. Багато які дитячі садки в розпорядок дня вносять ще більшу різноманітність, організовуючи виїзди на природу, екскурсії в зоопарки, ботанічні сади і музеї.

Важливим є і те, що віддаючи дитину в дитячий садок, батьки без сумніву її взагалі не розпестять, адже для виховательки в групі всі рівні, і нікому не належить понад увага. Вихователька, що відповідає за п’ятнадцять-двадцять дітей, зацікавлена в тому, щоб якомога швидше навчити кожного малюка самостійно застеляти ліжко, зав’язувати шнурки, правильно користуватися столовими приборами і т.д. Дитина завдяки цьому отримує швидше необхідні навички самообслуговування.

Малюк, який розвивається серед однолітків, зміцнює імунітет – його організм звикає до оточення з різних вірусів і виробляє від них стійкий захист. Існує думка, що діти, які не пройшли таке *імунне загартування* садка, вступивши до школи частіше хворіють.

Звичайно, серед всіх плюсів такого виховання є і мінуси. Коли група занадто велика, то вихователька може і не справлятися з усіма, тоді деякі дітки можуть відчувати себе нещасними і покинутими. Та й не кожній дитині адаптація в дитячому саду дається легко. Діти-то всі різні. Тому За і проти дитячого садкадля деяких малюків кращий варіант – це няня. Дефіциту уваги дитина не буде відчувати однозначно!

Батькам варто бути готовими і до того, що в колективі дитина буде вчитися не тільки корисним речам і прискорювати свої різні навички. Діти один від одного переймають і шкідливі звички, такі як лайливі слова тощо. Хоча, і поза садком цього уникнути не вдасться, адже існують ще прогулянки та ігри з однолітками в парку, у дворі і т.д.

Залишити коментар

*

Вгору