Батьки хлопчиків прагнуть, щоб їхня дитина була здоровою і щасливою. Не менш важливо, щоб син проявив лідерські якості та виріс справжнім чоловіком. Як цього домогтися і не припуститися помилок у вихованні сина?

Особливості виховання синів

Хлопчики та дівчатка відрізняються не тільки фізіологічно, а й психологічно. Однак більшість сучасних методик виховання дітей не враховує цю різницю. Якщо батьки хочуть бачити свого сина справжнім чоловіком і лідером, потрібно врахувати той факт, що хлопчики:

 • Більш енергійні. Зважаючи на фізіологічні особливості, у хлопчиків є гостра потреба у фізичній активності, галасливому виплескуванні емоцій, рухливих іграх. Вони охоче змагаються один з одним, намагаючись паралельно освоїти навколишній простір і заповнити його. Заняття, які передбачають статику, даються їм складніше.
 • Експериментатори за природою. Хлопчики рідко прислухаються до чужого досвіду. Їм важливо все спробувати і зробити власні помилки. Такий спосіб пізнання світу оточуючі часто сприймають як дурість або прояв неповаги.
 • Гірше сприймають критику, зауваження та тривалі нотації. Хлопчикам важко витримувати зростаюче емоційне напруження. Їм потрібна конкретика: що саме не так у поведінці і що з цим робити.
 • Дуже чутливі до емоційного стану членів родини. Подібно до локаторів, хлопчики зчитують настрій батьків без слів і по-своєму намагаються передбачати їхні майбутні дії щодо себе. При цьому хлопчикам важко впоратися з емоційним напруженням. Вони більше тривожаться, демонструють непослух і агресію.
Як виховати сина справжнім чоловіком

Хто має займатися вихованням хлопчика? Вихованням сина повинні займатися обоє батьків. Важливо, щоб у цьому процесі брали участь усі дорослі члени сім’ї. До того ж бабусі, дідусі, тітки й дядьки, які схильні балувати дитину і потурати їй, повинні дотримуватися лінії поведінки батьків. Неузгодженість дій дорослих призведе до того, що дитина буде користуватися ситуацією і домагатися прихильності людини з більш вигідною для неї позицією.

Під час виховання синів багато батьків припускаються помилок. Найчастіші з них:

 • Спроби придушити енергію. Для багатьох дітей гіперактивність не симптом неврологічного захворювання, а своєрідна особливість характеру. Якщо хлопчик грав і бігав 10 годин поспіль і не втомився, не шикайте на нього і не намагайтеся зупинити. Щоб заспокоїти малюка, який загрався, спробуйте переключити його увагу.
 • Надмірна опіка. Спроби батьків захистити дитину від небезпек цілком нормальні та зрозумілі. Але деякі дорослі надмірно захоплюються цим. Вони не дають дитині й кроку ступити, надмірно опікуючись, забороняючи все і заважаючи тим самим вчитися жити повним життям, ухвалювати самостійні рішення. Така поведінка батьків часто продиктована підсвідомим страхом, що дитина швидко стане самостійною і вийде з-під їхнього контролю. Надмірна опіка може викликати в дитини відчуття безпорадності, призвести до безвідповідальності та розвитку комплексів.
 • Презумпція винуватості. Багато людей схильні вірити стереотипам, які стверджують, що хлопчики нестримані, задирливі і більш агресивні. Якоюсь мірою це правда, адже чоловіче начало вимагає вираження. Хлопчик може пустувати, не слухатися і навіть протестувати. Однак це не означає, що синові можна нав’язати відповідальність за все, що відбувається навколо нього, виключно через гендер.
 • Нескінченне “не можна”. Заборонити синові щось робити набагато простіше, ніж пояснити йому, чому не варто вчиняти ті чи інші дії. Однак дитина – це особистість, і кожну заборону потрібно аргументувати та мотивувати її чинити правильно.

Виховати сина справжнім чоловіком і лідером можна, давши йому можливість бути самостійним, ухвалювати власні рішення та вчитися на помилках.

Поради з виховання сина

З народження кожна дитина – чистий аркуш. Її характер, манери, емоційний розвиток, поведінка і вчинки багато в чому залежатимуть від батьків і використовуваної ними системи виховання. Щоб не припуститися помилок і виростити сина справжнім чоловіком, скористайтеся перерахованими нижче рекомендаціями.

Особливості виховання синів

Поради для матерів

Як правильно виховувати сина мамі? Щоб не наробити помилок у вихованні сина, мамам бажано дотримуватися кількох рекомендацій:

 • Зберігайте міру в жалості. Надмірна жалість руйнівна для хлопчика. Вона вбиває самооцінку і здатність ефективно взаємодіяти з навколишнім світом. Не поспішайте жаліти й обіймати малюка після кожного удару, дайте йому шанс навчитися справлятися з труднощами самостійно. При цьому син має розуміти, що в разі серйозних проблем мама обов’язково допоможе йому і підтримає.
 • Частіше обіймайте сина. Хлопчики дуже ласкаві, вони потребують фізичного контакту. Материнські обійми демонструють їм любов, дають відчуття захисту і підтримують упевненість у своїх силах.
 • Будьте щирі. Якщо в житті щось не ладиться – зізнайтеся в цьому. Побудьте слабкою, втомленою, засмученою. Бачачи це, майбутній справжній чоловік захоче допомогти і спробувати бути сильним, турботливим, важливим.
 • Навчіться поважати. Не варто вважати себе і сина єдиним цілим. Дитина – це окрема людина зі своєю думкою, бажаннями і поглядом на світ. Вона має повне право протестувати, не відповідати материнським очікуванням і робити помилки без подальших маминих докорів. Дайте йому шанс набивати власні гулі та отримувати з життя власні уроки.

Як виховати сина без батька? Матері, які самотужки виховують синів, сьогодні не рідкість. Опинившись у такій ситуації, важливо не намагатися взяти на себе роль батька. Щоб син не виріс інфантильним і безвольним, послабте контроль. Дайте дитині можливість проявляти себе, ухвалювати самостійні рішення і вчитися на своїх помилках, навіть якщо він здається не готовим до цього.

Важливо, щоб у житті сина був чоловік-приклад. Це потужний виховний фактор. Прикладом необов’язково має бути рідний батько. Його може замінити родич, старший брат, учитель, спортивний тренер, психолог. Тут важлива не кровна спорідненість, а досвід, якості та особливості поведінки, які хлопчик переймає під час спілкування з чоловіком.

Поради для батьків

Під час виховання хлопчика величезний вплив має поведінка батька. Своїм прикладом тато демонструє синові, як має поводитися чоловік у тій чи іншій ситуації. Якщо батько – глава сімейства і лідер, дитина демонструватиме лідерські якості в житті та в майбутніх сімейних стосунках.

Поради з виховання сина

Як батько має ставитися до сина? Насамперед тато має любити сина, але й привчати його до дисципліни. Важливо дотримуватися золотої середини, не перетворюючись на суворого тирана і не проявляючи зайву м’якість у вихованні. Тато обов’язково має брати активну участь у житті сина, тримати слово, на своєму прикладі демонструвати ті якості та лінію поведінки, які хоче бачити у власній дитині. Не менш важливо, щоб батько виявляв повагу та любов до мами, адже гармонійні стосунки між батьками – запорука щасливого сімейного життя хлопчика.

Як виховати сина батькові? Щоб виховати із сина справжнього чоловіка, скористайтеся такими порадами:

 • Не критикуйте за невдачі та невідповідність образу ідеального чоловіка, який самі вигадали. Хваліть сина, коли він намагається чинити правильно, навіть якщо помиляється при цьому. Це допоможе підтримати самооцінку хлопчика і стимулює його чинити по-чоловічому.
 • Хваліть дитину навіть за маленькі перемоги. Помилково думати, що хлопчики несприйнятливі до похвали. Їм так само потрібне батьківське схвалення і емоції, що його супроводжують, як і дівчаткам.
 • Не змушуйте сина приховувати емоції. Фразу “Будь чоловіком” часто використовують щодо хлопчиків як заборону на сльози та інші прояви емоцій. Поясніть синові, що плач – це природна реакція, і в ньому немає нічого поганого. Не змушуйте його з раннього дитинства приховувати почуття і тримати все в собі.

Крім того, розмовляйте з дитиною, особливо коли робите щось разом. Це допоможе налагодити емоційний зв’язок із сином і створити довірливі стосунки. Хлопчик зростатиме більш відкритим і готовим до діалогу.

Багато батьків прагнуть виховати із сина справжнього чоловіка і лідера. Щоб домогтися такого результату, дозволяйте дитині бути самостійною і діяти, хваліть за найдрібніші досягнення і підтримуйте у всіх починаннях.

Залишити коментар

*

Вгору