Фізичний, психічний та ментальний стан дитини багато в чому залежать від стосунків батька та матері. В сім’ї, де між батьками панує гармонія та взаєморозуміння, діти почуваються впевнено, гармонійно та безпечно.

Докладніше про те, як стосунки батьків впливають на дитину, ми далі і поговоримо.

Як стосунки батьків впливають на дитину

“Чи звертали ви увагу на те, що, дивлячись на незнайому дитину, можна зрозуміти, як складаються взаємини у її батьків. Якщо у дитини спостерігається пригніченість, депресія, апатія, агресивність – однією з причин є взаємини батьків. І навпаки, якщо дитина впевнена у собі, спокійна, поважає оточуючих – це означає, що в сім’ї панують гармонія і взаєморозуміння”, – стверджують психологи.

Як відносини між батьками впливають на дитину

За спостереженнями фахівців, найчастіше жінки знецінюють взаємини із чоловіком, зосереджуючись на дітях. При цьому стосунки не задовольняють ні маму, ні тата.

“Однак ніхто не збирається перемикати увагу з дітей. У таких випадках, найчастіше, відбувається розрив стосунків. Тому що зв’язок між мамою та татом потрібно підтримувати та приділяти увагу вибудовуванню взаємин. Насамперед для того, щоб мама була у стабільному емоційному стані, тато був задоволений і любив дітей, а не ревнував до того, що після народження дитини про нього зовсім забули”, – стверджують психологи.

За словами експертів, коли батьки займаються своїми стосунками, працюють над розв’язаннями конфліктів, якість інтимного життя зростає разом із прожитими роками, кожен окремо реалізується у своїй сфері, тоді в сім’ї панує мир та злагода, дитина бачить правильну модель сімейного життя та гармонійний розподіл ролей.

А буває навпаки:

Якщо мама знецінює тата, може підвищити голос, підняти руку, почати бити посуд. З 7 до 14 років дитина дуже вбирає те, як батьки ставляться одне до одного, і щоб у майбутньому вона вибудовувала гармонійні стосунки, була здорово психічною, вірила у себе та свої сили, щоб її самооцінка була адекватною, їй необхідно жити в гармонії та у взаєморозумінні як із батьками, так і бачити здоровий приклад стосунків батьків один до одного.

Як стосунки батьків впливають на дитину

Читати далі: Як привчити дитину до самостійності

Крім того, своє незадоволення один одним батьки нерідко переносять на дитину. Негативні почуття, які несвідомо хочеться виплеснути на партнера, перенаправляються на дітей у вигляді нетерпимості, недовіри та навіть фізичних покарань.

Намагаючись виховувати один одного, батьки не замислюються про те, що використовують сина чи дочку як емоційну розрядку. А тим часом, у дитини, яка росте в такій атмосфері, формується комплекс невдахи через постійну невпевненість у собі та у своїх можливостях.

Залишити коментар

*

Вгору