Як правило, чоловіки, які схильні до аб’юзу, зчитують сигнали, які свідчать про вашу занижену самооцінку, і починають використовувати ситуацію на свою користь. Вони можуть вирахувати слабкі сторони своєї жертви та майстерно маніпулюють ними, тим самим «заганяючи» жінку в пастку. При цьому відносини з чоловіком, який вбиває вашу самооцінку, насправді схожі на лакмусовий папірець, який яскраво демонструє кілька важливих моментів:

 • Те, що ви не цінуєте себе і не любите.
 • Те, що у вас не збудовані особисті межі, ви не вмієте говорити “ні” і давати зворотний зв’язок на дії партнера.
Ознаки того, що чоловік вбиває вашу самооцінку

Ці моменти дуже важливо враховувати, оскільки розлучившись з аб’юзером, але не пропрацювавши внутрішні проблеми, ви можете знову зіткнутися з подібною ситуацією і наступити на ті ж граблі.

Ознаки того, що чоловік руйнує вашу самооцінку

Чоловік руйнує вашу самооцінку
 • Критика, необґрунтовані претензії, зауваження, наприклад, щодо зовнішнього вигляду жінки, її вміння/невміння готувати, а також інтимної складової життя.
 • Насмішки — з одного боку, кепкування можуть бути взаємними в парі і відбуватися на цілком добровільній основі, але якщо ми говоримо про аб’юзивні стосунки, то насмішки можуть бути досить образливими й колючими. За поганим сценарієм, якщо жінка показує, що їй це неприємно, чоловік може сказати, що вона занадто ранима або звинуватити її в тому, що вона все не так зрозуміла.
 • Саркастичні зауваження та відверто образливі фрази на адресу жінки, звинувачення.
 • Будь-які порівняння жінки з попередньою партнеркою, мамою, сторонньою жінкою, наприклад, колегою з офісу.
 • Спроби нав’язати почуття провини за якісь свої дії/слова.
 • Неповажна поведінка чоловіка. Цей пункт досить об’ємний, до нього можна включити такі моменти: а) ігнорування повідомлень/дзвінків, скасування зустрічей без вагомих причин; б) фокус на друзях, сім’ї, роботі, а не на відносинах; в) відсутність чи наявність поверхневого інтересу до життя жінки, у тому числі до її здоров’я та потреб; г) флірт, знаки уваги іншим жінкам у присутність обраниці.
 • Висловлювання про те, що любов і хороше ставлення потрібно заслужити.
 • Спроби принизити у присутності сторонніх, родичів, у тому числі за допомогою глузувань.
 • Відсутність бажання зрозуміти жінку, увійти в її становище — тобто існує лише одна думка, думка чоловіка, і вона єдина вірна.

Що робити?

Коли у жінки низька самооцінка, будь-які причіпки партнера, відвертий негатив на свою адресу і неповагу вона приймає на свій рахунок, більше того, вірить у те, що сказане партнером є істина. Чоловік своїм ставленням до вас просто наочно демонструє те, що існує. Тому основне питання полягає не в тому, як чоловік може «вбивати» самооцінку, а як зробити так, щоб цього в принципі не відбувалося.

Ознаки того, що чоловік руйнує вашу самооцінку

Для цього необхідно з’ясувати, як ви самі до себе ставитеся, чи ви любите себе, чи поважаєте власні почуття, чи знаєте, що таке особисті межі, чи вмієте їх захищати, чи дозволяєте іншим нехтувати собою. На всі ці питання треба дати дуже чесні відповіді — з цього розпочнеться процес перегляду ставлення до самої себе. І, звичайно, основне питання: чи можете ви сьогодні, зараз зробити щось, що дозволить вам краще ставитись до самої себе? Дуже важливо навчитися прислухатися до себе: до своїх бажань, до почуттів, у тому числі негативних — їх не можна ігнорувати, оскільки саме вони і говорять про те, що вам не подобається, як поводиться ваш партнер.

Залишити коментар

*

Вгору