Іноді присутність інших людей дратує нас, вимотує. Любов до усамітненого дозвілля — це проблема чи даність?

Самотність – це ваша проблема, якщо вам це заважає

У нашому світі прагнення бути на самоті багатьом здається принаймні дивним. Якщо ви одна – не важливо, без друзів, або без чоловіка, вас неодмінно приймаються шкодувати, давати поради, як позбутися «проблеми», як налагодити контакт із зовнішнім світом і взагалі вимовляють велику кількість банальних істин, які до вас зовсім ніякого відношення не мають. Багато хто з нас слова співчуття переносять стійко: головне — ваші власні внутрішні відчуття. А ось комусь може бути зовсім нелегко. Саме у випадку, якщо потяг до усамітнення вселяє вам страх, дискомфорт, навіть панічний жах, якщо хочете, тоді варто задуматися, чи добре вам на самоті. А може, ви всього лише занадто схильні до тиску громадськості?

Що говорить про вас любов до самотності?

У будь-якому випадку, якщо ваше прагнення до усамітнення представляється вам проблемою — значить, так і є, нарешті, наші відчуття щодо власного стану завжди вірні, на відміну від думки оточуючих.

Самотність – це ваш порятунок, якщо спілкування вимотує вас

Всі люди діляться на інтровертів та екстравертів. І якщо другі здатні довгий час перебувати в оточенні інших людей, то у інтровертів справи з цим куди гірші: будь-який контакт, що затягнувся, може не просто викликати жахливу втому, але навіть спровокувати хворобу. Вся справа в тонкій душевній організації. Ніхто не каже, що екстраверти менш чутливі, просто вони здатні черпати силу, перебуваючи в компанії (чи то колеги, друзі або родичі). Інтроверти ж можуть брати енергію виключно на самоті, і в цьому немає нічого страшного, зрештою, всі люди різні. У цьому випадку самотність потрібна вам, як інгалятор астматику – якщо пропустити прийом, доведеться викликати швидку.

Самотність – це ваша потреба, якщо ви не можете розібратися у собі

Іноді нам не завадило б розібратися в собі. Особливо, коли значну частину шляху пройдено, попереду так само багато, як і позаду, питання лише в тому — куди попрямувати далі. У шумі повсякденності прийняти більш-менш важливе рішення практично неможливо. Це нормально: для самовизначення жінці потрібні не подружки-порадниці, а тиша. Ви розлучилися з чоловіком, вирішили поміняти роботу, виявили потребу в якісних змінах? У такому разі ваше прагнення до самотності є цілком обґрунтованим. Не бійтеся залишатися одна: можливо, саме дні, проведені виключно з самою собою, допоможуть вам визначитися з майбутнім напрямком руху.

Плюси самотності

Плюси самотності

Самотність – ідеальна платформа для створення нового життя, нових прагнень, нових захоплень. Працюйте, читайте книги, дивіться фільми, розвивайтеся духовно, повірте, якось усе це вам знадобиться. Пікассо сказав: «Без великої тиші неможлива велика творчість». “На самоті народжується наша особистість“, – стверджував Томас Манн. Дозвольте великій тиші проникнути у вас, залиште за порогом усі насущні проблеми та людей, спілкування з якими не приносить вам бажаного спокою та задоволення.

Залишити коментар

*

Вгору