ССпорт і жінкаьогодні спорт – це досить унікальне і цікаве явище в житті практично кожної людини. Спорт гарний, прекрасний, привабливий, захоплюючий, а також надає абсолютно кожній людині масу можливостей для прояву своїх фізичних і духовних сил.
Тому стає більш зрозумілим прагнення жінок до заняття різними видами спорту.

Абсолютно у всьому світі швидко збільшується чисельність людей, які займаються спортом, тим часом жінки теж з величезним ентузіазмом займаються не тільки традиційно жіночими видами спорту, а й осягають все нові і нові для жіночого світу спортивні дисципліни.

Жінки досягають досить високих спортивних результатів, наближаючись стрімко до абсолютних рекордів, які раніше були встановлені чоловіками-спортсменами.

Потяг жінок змагатися у всіх видах спорту нарівні з чоловіками ознаменувався колосальним успіхом. Були при цьому подолані останні формальні заборони для заняття жінками багатьма видами спорту. Даний успіх жінок характеризується як незвичайний феномен ХХ століття, в якому теорія відстає від практики, а дійсність випереджає громадську думку. Всього лише пару років тому громадськість дала свою згоду на участь жінок в марафонському бігу і футболі, а жінки-спортсменки вже освоїли для себе такі нові види спорту, як супермарафон у вигляді цілодобового бігу, важка атлетика, боротьба і бокс.

Жінка в спорті: погляд вчених

Активне прагнення багатьох жінок займатися різноманітними видами спорту нарівні з усіма чоловіками досі викликає подвійні думки у організаторів і керівників спорту, а також і у більшості вчених.

Жінка і спортСьогоднішні знання про характерні особливості жіночого організму, а також його різних реакціях на інтенсивні і екстремальні змагальні та тренувальні навантаження є досить скромним, навіть гіпотетичним припущенням, ніж глибоко науковим. Це і не дає точно сформулювати вплив занять різноманітними видами спорту та активне прагнення до найвищих спортивних результатів на здоров’я жіночого організму.

Прагнення жінок до досягнення найвищих результатів у різноманітних видах спорту вимагає наукового комплексного обґрунтування і ставить перед практиками і науковцями ряд актуальних проблем.

Основні проблеми для жінок в спорті з точки зору вчених

  • Однією з подібних проблем є наукове вивчення впливу інтенсивних змагальних і тренувальних навантажень на крихкий жіночий організм.
  • Жінка-спортсменкаДругою, не менш значущою, проблемою є розробка науково-методичних основ оптимізації тренувальних навантажень, які дозволили б домагатися таких же високих результатів у спорті без реальних загроз для жіночого здоров’я.
  • Третьою актуальною проблемою є розробка соціально-психологічних основ жіночого спорту. Жінки-спортсменки – це абсолютно особлива соціальна категорія жінок, яка характеризується спортивним стилем життя, відмовою від більшості звичних для багатьох людей життєвих радостей, обмеженою можливістю різного роду спілкування, екстремальними фізичними навантаженнями і т.д., що справді відрізняє жінку-спортсменку від інших представниць прекрасної статі.

З науковими аспектами цього питання нехай розбираються вчені, а з його практичного боку, щоб спорт для жінок став більш комфортним, необхідно підібрати якісне спортивне спорядження. Наприклад, dakine, оскільки це 30-річна гарантія якості виробництва різноманітних аксесуарів для екстремальних видів спорту і не тільки, які допоможуть жінкам домагатися все кращих і кращих результатів в улюбленій справі.

Залишити коментар

*

Вгору