Ви часто чуєте фразу: Усі хвороби від нервів? Емоції, які відчуває людина, дуже впливають на стан здоров’я.

Емоції – важлива складова людського життя. Люди схильні як до позитивних, так і негативних емоцій. Які з них переважають більшою мірою, залежить від способу життя людини, її оточення та відношення до життя.

Вплив емоцій на здоров'я людини

Багато хто з нас чув, що негативні емоції можуть підірвати здоров’я, позитивні – «вилікувати» від недуг.

Позитивними емоціями прийнято вважати:

  • сміх і радість,
  • співчуття та інтерес,
  • захоплення та захоплення.

До негативних емоцій відносять абсолютно протилежні почуття:

  • сум і смуток,
  • невпевненість,
  • роздратування та заздрість,
  • тривога та ненависть,
  • почуття провини та байдужість,
  • гнів.

Коли ми відчуваємо позитивні емоції, у нас піднімається настрій, покращується самопочуття, з’являється інтерес до життя та бажання діяти. Коли нами заволодівають негативні емоції – ми занурюємося в апатію, озлоблюємося на навколишній світ.

Як емоції впливають на здоров'я

Як негативні емоції впливають на здоров’я людини?

Кожна хвороба пов’язана з певним переживанням. Агресія здатна порушити функціонування шлунково-кишкового тракту, спровокувати головний біль, гіпертонію та проблеми із зубами. Ревнощі викликає порушення травлення, безсоння і головний біль. Страх пов’язаний із серцевими захворюваннями, порушеннями в органах дихання, погіршення слуху, гостроти зору та хворобами нирок. Занепокоєння викликає проблеми кровообігу та хвороби центральної нервової системи. Ненависть сприяє розвитку раку, хвороб печінки та виразки шлунка.

Як впливають позитивні емоції для здоров’я людини?

Будь-яка позитивна емоція підвищує працездатність нервової системи, покращує сон, стабілізує емоційний стан, сприяє виробленню гормонів радості (ендорфіни) та позитивно впливає на гормональне тло організму. Чим більше позитивних емоцій відчуває людина, тим менше вона схильна до стресу і різних захворювань.

Вплив емоцій на здоров'я

Найкращий засіб позбавлення від негативних емоцій – це їхній «викид». Такі емоції не можна тримати в собі, але від них і не повинні страждати оточуючі люди. Впоратися з неврозами допомагає фізична активність. Улюблене хобі чи захоплення допомагає відволіктися від образ та переживань. Арт-терапія (переписування проблем на папір) дозволяє перекрити негативні емоції позитивними. Лікарська терапія – седативні фітопрепарати, у складі яких містяться заспокійливі трави: м’ята, валеріана, собача кропива допомагають впоратися з дратівливістю та емоційним збудженням.

Вміння сміятися з себе та іронічно сприймати проблему дозволяє уникнути багатьох негативних емоцій. Гумор – це дар природи. Варто лише трохи змінити кут зору, і величезна проблема може виявитися дрібною та смішною.

Пам’ятайте, для людини важливо не лише мати фізичне здоров’я, а й психічне.

Залишити коментар

*

Вгору