Зверніть увагу: Будь-який із способів має на увазі під собою вміння контролювати себе. Без цього навички складно просунутися до мети та знизити дратівливість, тому спочатку потрібно цьому навчитися. Для того щоб навчитися контролювати себе, можна почати з медитації. Медикаментозний метод та прийом заспокійливих вважаються крайніми заходами та небажані без призначення лікаря.

Крім перерахованих вище способів позбавлення дратівливості, викликаних певними причинами, існують інші методи боротьби з негативним станом.

5 ефективних способів як перестати дратуватися

Спосіб №1: очищення підсвідомості

Якщо ви ставите питання про те, як перестати дратуватися на людей по будь-якій дрібниці, спочатку доцільно скоригувати свої установки в голові. Буває так, що людина не має видимих причин для злості та роздратування, проте вона може впасти в депресію через дрібниці.

Читайте далі: Як знайти себе у професії

Вся річ у негативних установках — саме вони отруюють наше життя. Позитивно налаштованим людям набагато простіше стримувати роздратування навіть у ситуаціях, у яких, начебто, це зробити неможливо. Позитивне мислення змінює погляд на будь-які зовнішні подразники, починає здаватися, що ці речі не варті того, щоб через них нервувати.

Як перестати дратуватися: 5 ефективних способів

Для боротьби з негативними факторами використовують:

  • дихальні вправи;
  • медитацію;
  • йогу;
  • масаж;
  • оздоровчі ванни.

Медитацію можна використовувати разом з мантрами – підберіть найбільш підходящу для себе. Вам допоможе мантра «Спокою та умиротворення», запам’ятайте або запишіть її текст: «Тумі Пхайя Ре Манна». Повторюйте її регулярно 108 разів упродовж 21 дня. Уявляйте себе спокійним, оновленим у момент співу мантри (досвідчені йоги радять не читати, а саме співати мантри), думайте лише про приємне, про те, як все у вашому житті налагоджується. Якщо ви не знаєте, як працювати з мантрами, прочитайте додаткові матеріали.

Спосіб №2: зміна світосприйняття

Багато людей прагнуть сподобатися іншим, тому вони роблять те, що їм не хочеться, як наслідок — з’являється роздратування. Ця риса властива майже кожному з нас — ми хочемо уваги, схвалення, приємних слів, проте в гонитві за всім цим ми забуваємо, що не можна бути добрим для всіх.

Бажаючи сподобатися всім без винятку, ми втрачаємо у своєму житті найважливіше – це можливість бути собою. Як тільки ви відпустите це бажання — догоджати іншим, то помітите у своєму житті сприятливі зміни. Ви можете почати з найпростішого: якщо ви не хочете спілкуватися з якоюсь людиною, не робіть цього. Якщо ви не хочете їхати зі своїм другом після роботи в караоке-барі — так і скажіть. Згодом вас почнуть оточувати такі ж сильні люди, як і ви, які вміють сказати: “Ні”, і ви помітите, що вам стане набагато легше.

Спосіб №3: отримання нових емоцій

Кожному з нас знайоме відчуття стагнації, застою у житті. Це коли ти знаєш, куди підеш після роботи і чим закінчиться твій день.

Читайте далі: Як «прокачати» харизму і стати особистістю, поряд із якою цікаво?

Навіть найурівноваженіші люди, проживаючи день бабака, можуть раптово вийти з себе, і наслідки можуть бути жахливими. Щоб цього не допускати, навчіться отримувати фізичну та емоційну розрядку.

Це означає, що ви можете і не змінювати свій розпорядок дня — нехай іде все, як завжди, але додайте у свій день щось нове, наприклад, зайдіть на ту вулицю, на якій ніколи не були, поспілкуйтеся в соціальній мережі з новою людиною на цікаву тему (не бійтеся! Люди набагато чуйніші, ніж нам здається), послухайте класичну композицію і прочитайте про неї статтю (якщо раніше цього не робили).

Також включіть у свій розпорядок фізичні вправи – цілком буде достатньо 10-ти хвилинної зарядки вранці, посилені заняття спортом не обов’язкові.

Порада №4: зміна ставлення до людей

Поширена причина роздратування багатьох: оточуючі люди.

Нам здається, що якщо зі своїми настановами та емоціями якось можна поборотися, то з оточуючими людьми не вийде.

5 ефективних способів як перестати дратуватися

Що робити в тому випадку, якщо доводиться взаємодіяти з людиною, яка викликає роздратування? Відповідь проста: відпустити очікування того, що вона повинна і що не повинна. Дуже часто ми чекаємо чогось від інших, наприклад, що хлопець, що сподобався, надішле вранці повідомлення: «Доброго ранку», але він цього не зробив, і наші очікування не виправдалися. Інша людина не повинна робити те, що ми хочемо.

Якщо чекати від інших ідеальної поведінки, можна підірвати здоров’я. Головний ключ до успіху — адекватно оцінювати оточуючих і від них нічого не чекати — ніхто не ідеальний так само, як і ми з вами.

Порада №5: виплеск емоцій

Остання порада відрізняється парадоксальністю, проте вона дуже дієва. Замість того, щоб придушувати негативні емоції: гнів, злість, агресію, виплесніть їх. Емоційний сплеск – це скидання накопиченого емоційного напруження, викликаного придушенням емоцій. Якщо ви дратуєтесь – дайте волю своїм емоціям, не заглушайте їх, так ви швидше стабілізуєтеся.

Тепер ви знаєте про можливі причини дратівливості – це допоможе вам підібрати відповідний спосіб боротьби з нею. Якщо ви починаєте відчувати наближення роздратування – займіться медитацією, заспокойте свій розум, відпустіть турботи. Тільки ви можете взяти під контроль свої емоції та навчитися заспокоювати себе.

Залишити коментар

*

Вгору