Кому з нас не знайоме сильне роздратування? Іноді воно приходить до всіх. Дратує буквально все: увімкнений голосно телевізор, хлібні крихти на столі або гавкаючий песик за стіною.

Роздратування, як правило, спричинене стресом. Що точно його спровокувала — це потрібно з’ясувати. Давайте дізнаємося, чим викликана дратівливість, а також розглянемо 5 порад щодо боротьби з негативним станом.

5 основних причин дратівливості

Важливо: Проаналізуйте, які речі вас найбільше виводять із себе. Найпростіший варіант боротьби з негативним станом – це усунення дратівливих факторів. Якщо це неможливо, то заздалегідь підготуйтеся. Наприклад, якщо ви часто забуваєте, куди поклали ключі, і дратуєтесь від того, що запізнюєтеся через їх пошук, зробіть дублікат. Не пропускайте цю пораду «мимо», вона справді допоможе.

Поганий сон

Сон у житті займає важливе місце. Людина, що виспалася, почувається бадьорою, оновленою.

Однак, якщо ви спите всього пару годин, а вранці стрімголов біжите на роботу, то на запитання: “Як перестати дратуватися і не нервувати?” можна дати цілком розумну відповідь: «Лягайте спати раніше, висипайтеся. Спіть не менше 8-и годин». Можливо, це вам допоможе, і не доведеться шукати інших причин дратівливості.

Причини дратівливості

Якщо ви маєте проблеми зі сном, скористайтеся наступними порадами:

  • спіть в добре провітрюваному приміщенні;
  • не вечеряйте щільно перед відходом до сну;
  • займайтеся фізичними вправами протягом дня;
  • лягайте спати щодня в один і той самий час;
  • прибирайте телефон подалі, коли збираєтеся заснути.

Втома

Другою найпоширенішою причиною дратівливості з будь-якого приводу є втома. Це такий стан, коли все валиться з рук, все доводиться робити через силу, і коли з’являється вільна хвилинка — хочеться прилягти, бо тіло ледве рухається. Не дивно, що з’являється дратівливість.

У цьому випадку можна порадити лише одне: відпочивайте! І бажано не менше 6-и годин на день. Якщо це неможливо, робіть короткі перерви між справами, намагайтеся в ці моменти зарядити себе енергією – подивіться смішні відео (сміх піднімає тонус всього організму та заспокоює), зробіть кілька простих фізичних вправ (вони піднімають настрій та заряджають бадьорістю).

Читайте далі: Як правильно спати, щоб досягти успіху

Гормональний збій

Порушення гормонального балансу може виникнути з багатьох причин. Найбільш поширені з них:

  • менопауза;
  • діабет;
  • ПМС;
  • гіпертиреоз;
  • синдром полікістозних яєчників

Дратівливість під час ПМС є поширеним явищем, у цьому випадку залишається тільки перечекати цей момент. Зауважте для себе, що в ці дні ви злитесь на людей навколо з будь-якого приводу, тому ваша активність: фізична та емоційна, у ці дні має бути знижена.

Якщо дратівливість приходить не епізодично, тоді необхідно відвідати терапевта. Після здачі всіх аналізів лікар виявить причину та направить вас до вузького фахівця.

Неправильне харчування

Якщо вас дратує будь-яка дрібниця, ви злитесь на людей, свою дитину, причому з будь-якого приводу, можливо, варто заглянути у свою тарілку. Чи не обмежуєте ви себе в чомусь? Довге голодування, обмеження себе в їжі призводять до дратівливості та різких перепадів настрою.

Також причиною дратівливості, занепаду сил та поганого настрою може бути переїдання. Голодування часто не йде на користь!

5 основних причин дратівливості

Зі свого раціону потрібно виключити шкідливі продукти: енергетики, чіпси та сухарики, їжу швидкого приготування, фастфуд.

Під час Другої світової війни 36 чоловіків взяли участь в експерименті, що проводився в Університеті Міннесоти. Добровольці протягом півроку критично мало їли. Доктор Ансель Кі мав надати ефективні дані для працівників із надання допомоги. В результаті виявилося, що одним із побічних ефектів такого тривалого недоїдання стала крайня дратівливість.

Залежності

Психологічні чинники дратівливості виявляються у тяжкій формі і часто мають серйозні наслідки.

Сюди можна віднести залежність від наркотиків, алкоголю, куріння тощо. Відмова від речовини викликає синдром відміни, що включає ломку, перепади настроїв та агресію. Найчастіше з цими симптомами також з’являється апатія, панічні атаки, тривожність, недосипання. Все це разом несприятливо позначається на нервовій системі, що призводить до дратівливості з будь-якого приводу.

Залишити коментар

*

Вгору