Недосипання протягом довгого часу негативно діє на самопочуття, зовнішній вигляд людини і її працездатність. Причин, які можуть призвести до порушення нормального сну, існує велика кількість. Усі відхилення, як фізичні, так і психологічні, досить небезпечні для здоров’я. Кожна людина повинна висипатися, навіть якщо її темп життя дуже швидкий, час на сон має бути виділений обов’язково. Сон – це найголовніший аспект міцного здоров’я і гарного настрою.

Чим шкідливе недосипання

Якщо регулярно недосипати навіть по годині-дві на добу, це може призвести до проблем зі здоров’ям, які бувають і при надмірних фізичних навантаженнях, і при недостатньому харчуванні. Навіть діти й підлітки піддані такому ризику. Фізична і психологічна втома, що постійно накопичується, значно уповільнює робочі процеси організму. Люди, що нехтують здоровим сном, починають старіти набагато раніше тих, хто приділяє сну належний час.

Можна їсти здорову їжу, займатися спортом, гуляти на свіжому повітрі, але якщо не спати необхідні вісім-дев’ять годин на добу, то всі старання будуть марні. У кожної людини індивідуальна потреба в сні, але абсолютно кожному потрібен сон, що триває не менше семи годин. Якщо все-таки іноді доводиться недосипати поспіль кілька днів, то потрібно обов’язково постаратися заповнити дефіцит сну. Хоча, чим старша людина, тим їй важче відіспатися, тому людям, що переступили рубіж сорокаріччя, рекомендується спати довше на пару годин в день протягом декількох днів.

При уповільненні процесів в нашому організмі через відсутність нормального сну, сильно погіршується імунітет, зростає частота багатьох простудних захворювань, порушується робота головного мозку, а це призводить до неуважності. Довгострокове недосипання може привести до депресії і до психологічної травми, до серцевої недостатності і серцевого нападу, до різних травм і навіть до смерті з необережності через неуважність. Недосипання – одна з причин появи деяких видів зморшок і мішків під очима. Якщо людину хвилює її здоров’я, то перше, про що вона повинна подбати – це повноцінний здоровий сон!

Залишити коментар

*

Вгору