Безсоння може перешкоджати вашій повсякденній діяльності, шкодити здоров’ю, настрою і погіршити якість життя. Воно може виникнути раптово, і в окремих випадках тривати кілька днів або тижнів. Також воно може перерости в хронічну форму і тривати більше місяця. Різні ситуаційні, фізичні чи психологічні фактори можуть викликати розлади сну. Щоб справитися з безсонням або полегшити його прояви, вам може знадобитися провести ряд змін вашого життя.

Як впоратися з безсонням

 1. Обладнайте вашу спальню тільки як місце для відпочинку. Вона повинна бути в спокійних, пастельних тонах, не мати яскравого освітлення. Кімната повинна добре провітрюватися.
 2. Дотримуйтеся постійного графіка. Лягайте і вставайте в один і той же час. Так ви налаштуєте свій організм на правильний режим.
 3. Спробуйте використовувати беруші. Вони знизять ризик бути розбудженою сторонніми шумами.
 4. Усі спортивні заняття повинні проходити вдень або, в крайньому випадку, за 3 години до сну. Якщо не дотримуватися цього правила, то можна розігнати ваш метаболізм, який ще довго не дасть вам заснути.
 5. Киньте палити і уникайте вживання алкоголю, кофеїну і важкої їжі перед сном. Активна робота травної системи може спровокувати відсутність сну.
 6.  Не спіть вдень. Не отримуючи часткового відпочинку організм буде достатньо втомлюватися до вечора.
 7. Скоротіть кількість пережитого стресу.
 8. Спробуйте змінити місце сну або відволіктися від проблем, наприклад прочитанням книги.
 9. Спробуйте записувати пережиті неприємні моменти або стресові ситуації. Коли ви прочитаєте написане, вам буде легше боротися з ними.
 10. Зверніться до терапевта з приводу вашого безсоння. Він призначить курс лікування, який допоможе впоратися з цією проблемою.
 11. Запросіть лікаря додому. Нехай він спостерігатиме за вашого повсякденного життя. Можливо, він знайде причину розладу сну, на яку ви не звертали уваги.
 12. Якщо лікар пропише вам будь-які медикаменти, дотримуйтесь точної інструкції їх застосування. Перед тим як приступати до лікування пройдіть всі необхідні обстеження.

Впоратися з безсонням

Безсоння також може бути симптомом прихованої депресії. Якщо ви недавно пережили якесь нервове потрясіння, можливо, ваш мозок сигналізує про проблеми з нервовою системою. У такому випадку варто звернутися до психолога.

Залишити коментар

*

Вгору