Чому сняться кошмари?Кожен з нас хоча б раз у житті відчув на собі, що таке нічний кошмар. Всім нам знайоме, як це, коли у сні розвивається сюжет, якому позаздрили б Хічкок і Кінг разом узяті =-O Скільки разів Вас вбивали або ж намагалися це зробити уві сні? Скільки разів Ви блукали темними коридорами напівзруйнованого будинку і не могли знайти вихід? Або ж летіли з обриву? А може, Ви виявили у сні, що Ви посеред вулиці абсолютно оголені? Підсвідомість кожного пише свої сценарії. Але що надихає наше несвідоме створювати такі живописні картини жаху?

І причин для цього є безліч.

Серед зовнішніх причин появи кошмарів:

Їжа. Так, так, любителі гостренького, солоного і жирного, зараз мова піде саме про Вас. Вам, як істинним цінителям гострих відчуттів, доводиться стикатися з ними увіш сні набагато частіше, ніж іншим людям. І пов’язано це з тим, що гостра їжа значно підсилює процес метаболізму. Таким чином, Ви не дозволяєте своєму організму відпочити за ніч, змушуючи його продовжувати трудитися.

Фільми жахів. Один із спірних факторів, що стосується дуже небагатьох з нас. Серед нас є багато цілком собі вразливих і ранимих людей, які, втім, чудово і спокійно засинають після перегляду важких фільмів. До речі, в цю ж категорію можна сміливо записати будь-які непрості для психіки фільми – трилери, драми. Словом, все, що викликає в нас сильні негативні переживання. Відмінність фільмів жахів тут хіба що в тому, що ми отримуємо порцію готових образів для нашої підсвідомості, яке потім із задоволенням згодовує їх нам уві сні. І так, все переглянуте Вами вдень може бути використано проти Вас уві сні! 🙂

Алкоголь. Відносячи його до причин нічних кошмарів, звичайно ж, ми не обговорюємо випитий за вечерею келих вина. Але тим з нас, хто вважає за краще проводити в компанії алкоголю все своє дозвілля, варто серйозно задуматися. Адже надмірне його вживання цілком може стати причиною нічних «страшилок» уві сні.

Причини появи кошмарів

Медикаменти. Як би дивно це не звучало, але деякі медикаменти також здатні впливати на наші сновидіння. Ні, ні, для цього їм не потрібно містити наркотичні речовини 🙂 Галюцинації і сни – зовсім різні поняття.

Читати далі: До чого сниться зрада: чоловікові та жінці тлумачення по сонниках

Електромагнітні поля. У наш час у квартирі будь-якої людини можна побачити величезну кількість побутової техніки на будь-який смак і колір. Вся вона покликана на допомогу людині, але, на жаль, це не виключає її негативного впливу на наш організм. Багато хто з нас, наприклад, не розлучаються з мобільним телефоном навіть уві сні. Тут доведеться вибирати – здоровий сон або повна бойова готовність заглянути в соціальні мережі 😉 Вибір за Вами.

Умови сну. Причиною нічного неспокою можуть стати також банальні незручності, як старий незручний диван або задушлива не провітрена кімната.

До внутрішніх причин появи кошмарів можна віднести:

Стрес. Цей негідник здатний проявити себе буквально у всіх сферах нашого життя і навіть уві сні не дозволити нам відпочити. Якщо в цей день Ви не порозумілися з начальником, посварилися з подругою, а можливо, Ви запізнилися на важливу нараду через поломку транспорту по дорозі. Варіантів може бути безліч. Але всі вони зводяться до одного підступного явища, іменованого стресом.

Невирішені проблеми, пригнічені почуття. Буває так, що Вам сниться періодично якийсь кошмар у різних інтерпретаціях. У цьому випадку варто задуматися, чи немає у Вас якоїсь давньої проблеми, яка залишилася відкритою. А, може, є глибинні почуття, які Ви в певній ситуації проковтнули всередину себе і намагалися більше про них не згадувати. Зверніть увагу на суть сну, проаналізуйте його, може, Ви виявите підказку тієї проблеми, яка залишилася десь глибоко в Вас.

Що таке кошмарПроблеми в організмі. Нерідко наш організм здатний подавати нам за допомогою сну якісь сигнали про те, що з ним щось відбувається. Це може бути що починається хвороба, наприклад.

Зміни в житті. Дуже невеликій кількості людей вдається легко і безболісно переживати зміни у своєму житті, будь то переїзд або зміна роботи. Боязнь змін може стати одним з факторів, що провокує появу поганих снів.

Стомленість організму. Чи знайома Вам ситуація, коли Ви втомлюєтеся на роботі до такої міри, що заснути майже неможливо? Незважаючи на абсурдність цієї причини, вона цілком має місце бути. Особливо, якщо Ваша праця розумова або пов’язана з великою кількістю переживань.

Посттравматичний стресовий розлад. Якщо не так давно у Вашому житті трапилася біда – втрата близької людини, або Вам довелося пережити щось дуже важке, ПТСР цілком може бути причиною Ваших кошмарів. Якщо страшні сни стали нав’язливими, якщо Ви стали бачити їх занадто часто, варто все-таки звернутися за допомогою до лікаря.

Будьте в гармонії з собою! Добрих і приємних Вам сновидінь!

Залишити коментар

*

Вгору