Вони можуть бути приємними чи лякати, викликати багато запитань і бажання розібратися в них. До одних вони приходять кожну ніч, інші скаржаться, що зовсім їх не пам’ятають. ;D Наші сни – одна із найбільш наболілих загадок, яку учені до кінця не змогли розгадати до цих пір.

Безцінна парадоксальна фаза

Ми і наші сни: загадки обіймів МорфеяСередня тривалість сну у людини – 7 годин 20 хвилин. Дослідники довели, що сни приходять до чоловіків і жінок в період парадоксальної фази, яка пов’язана з моментом засинання, моментом перед самим пробудженням, а також часом, що передує так званим мікропробужденням. Інші фази називаються повільним поверхневим і повільним глибоким сном. Всі ці три фази закінчуються мікропробужденням, яке часто проходить непоміченим для сплячого.

Чому ми бачимо сни?

Це питання залишається незрозумілим для нас навіть не дивлячись на постійні дослідження фахівців. До цих пір ніхто не може точно відповісти на питання – що таке сни, і чому вони до нас приходять?

Вчені підтвердили, що у новонароджених парадоксальна фаза сну набагато довше, ніж у дорослих. Таким чином, можна стверджувати, що характер сну у людини змінюється з віком, з накопиченим досвідом, з розвитком і вдосконаленням нервової системи.

Тлумачення снів

Знаменитий психіатр та невролог Зигмунд Фрейд першим заговорив про тлумачення снів. Він стверджував, що під час сну працює наше несвідоме, тому сни і є прихованими бажаннями людини. *OK* Але важливо усвідомити, що інтерпретувати сон може найбільш повно лише той, кому він приснився. Різні люди можуть бачити сни з однаковим сюжетом і для всіх них вони можуть означати різне. Причина криється в різному досвіді, темпераменті, характеру, життєвих ситуаціях. З цієї причини не варто надто довіряти сонникам, які тільки дають приблизні орієнтири, але ні в якому разі не пояснюють сни повністю.

М’яке вторгнення

Під час сну людина здатна чути звуки з реального світу і навіть відчувати запахи – все залежить від того, наскільки точно мозок зуміє обробити інформацію і передати її. Часто трапляється так, що людина уві сні чує будильник, який представляється йому, наприклад, грає музикою. Якщо дитина спить і її будить мама, то вона може з’явитися у її сні як новий персонаж, і тільки потім настане пробудження. Це відбувається тому, що наш мозок оберігає нас від раптового пробудження, яке може стати стресовим.

Нічні кошмари

Іноді сняться чудові рожеві сни, а деколи – кошмари. Чому так відбувається? Швидше за все, не варто надавати великого значення цьому, тому що в даному випадку сни – як фільми, які можуть бути як романтичною мелодрамою чи комедією, так і жахами. 😉

Чому ми бачимо сни?

Іноді людині здається, що жахи їй сняться занадто часто, але тільки тому, що, як правило, ми запам’ятовуємо кошмари більше, ніж звичайні нормальні спокійні сни.

Несвідомі прогулянки

Сомнамбулізм або лунатизм є одним з найбільш серйозних розладів сну. Людина, яка їм страждає, переживає своєрідні кризи сну, під час яких вона може вставати, сідати на ліжко, бурмотіти щось, здійснювати рухи руками. Очі в сновиди зазвичай широко розкриті, але він нічого не бачить. Більш того, в цей час людині не сниться сон, який пов’язаний з його поведінкою, словами, рухами. Такі кризи тривають у середньому близько десяти хвилин і охоплюють період глибокого сну.

Відображення наших страхів і бажань

Відображення наших страхів і бажаньБагато хто вважає, що сни пророкують майбутнє, тому їм надається таке значення. Однак найкраще розглядати сни як відображення наших таємних страхів і бажань – усвідомлених чи неусвідомлених. Наприклад, якщо жінка хоче мати дитину, то, швидше за все їй будуть снитися сни, де вона у неї є, а через деякий час вона, можливо, завагітніє – це типовий приклад. *THUMBS UP* Або студентам сняться іспити, які вони провалюють або здають на відмінно, що, врешті-решт, незабаром і відбувається – все від переживань і думок виключно про сесію.

Сни, які не пов’язані з бажаними подіями або побоюваннями, найчастіше відбивають емоційний стан людини, виносячи на поверхню в завуальованому вигляді можливе вирішення проблеми.

Залишити коментар

*

Вгору