Стрес в перекладі з англійської мови означає: тиск, напруга. Дійсно кожен з вас на собі відчув, що майже кожен день доводиться вирішувати завдання, які трішечки вище наших можливостей. Деякі з вас можуть сказати, що це свого роду ріст, як особистий, так і професійний.

Причини стресу

Хоча якщо таке відбувається раз на місяць або на два місяці, то можна погодитися, що це ріст, а якщо «перестрибування через голову можливостей» є щоденною нормою, то варто говорити про те, що це призводить згодом до ряду захворювань, одним з яких є стрес. Хоча стрес не є захворюванням в чистому вигляді, але в залежності від факторів, які його викликають, має свою клініку.

Фізіологічні причини стресу

Однією і найпоширенішою стресовою ситуацією для нашого організму є стрес викликаний зміною кліматичних умов або часових поясів. Якщо організм перебуває в тонусі, то такий стрес позначиться легкою сонливістю, якщо ж є проблеми, то можете розраховувати на легке нездужання або невеликий стрибок температури.

Наступна за «популярністю» причина стресу це травма. Посттравматичний стрес це досить неприємна справа, так як вам доводиться різко поміняти звички і дати можливість своєму організму відновиться. Дуже важливо розуміти, що ваша ситуація це тимчасово і коли пройде необхідний для відновлення термін, ви зможете повернуться до звичного стилю життя.

Коли мова йде про травму, то в більшості випадком процес є зворотній, але коли мова йде про хворобу або що ще гірше смертельну хворобу, то тут не кожна людина зможе вибратися зі стресу. Щоб позбутися від стресу знадобитися допомога рідних, близький і навіть досвідченого психолога, який дасть йому можливість по-новому подивитися на теперішній стан справ.

Стрес

Самою нешкідливою, але не менш значущою причиною стресу є дискомфорт. Він може проявлятися починаючи від того, що тиснуть туфлі або багато людей в приміщення і закінчуючи запахами або відчуттями, які можуть вас приводити в лють, але як вихована людина, ви свої емоції поглинете, чим і спровокуєте стрес.

Психологічні причини стресу

Перелік психологічний причин прояву стресу досить великий, тому спробуємо його згрупувати в декілька категорій.

Перша категорія – робота і все що з нею пов’язано. Найпоширенішою причиною стресу є напружена монотонна робота. Це призводить до того, що ви перестаєте відчувати смак життя і стаєте свого роду біороботом, оскільки монотонність ви переносите і в своє побутове життя.

Фінансові труднощі. Багато в чому фінанси це результат вашої щоденної роботи, за яку і отримуєте оплату, але причиною стресів є те, що рівень доходів не завжди відповідає очікуванням працівників. Причин проблем з фінансами можна виділити дві:

  1. перша – те, як людина ставиться до грошей
  2. друга – наскільки людині потрібні гроші

Стрес від фінансів багато в чому провокується тим, що багатьом нав’язують стиль життя і вони керуються хибними ідеалами.

Психологічні причини стресу

Другою категорією можна назвати коло спілкування. Стреси, пов’язані з тими, хто нас оточує дуже велика категорія, тому що конфлікти з колегами, сварки з родичами, спілкування з неприємними людьми і зміна кола спілкування через переїзду в іншу країну дуже сильно впливають на те, як почуває себе людина. Стрес в цій категорії проявляється апатією та втратою інтересу до оточуючих. Саме в цій фазі починає руйнівно діяти такий фактор стресу, як щоденна рутина.

Третьою досить великою категорією є фактор завищених вимог. Ці вимоги можете ви собі виставляти, а може і виставляти вам суспільство. Як результат, людина відчуває себе невдахою, що робить її ще більш уразливою перед цим життям.

Залишити коментар

*

Вгору