Бичем нашого часу по праву можна назвати стрес. Саме стрес все більше і частіше перебуває на слуху і це не дивно, так як саме стрес сьогодні лежить в основі більшості хронічних захворювань. Стрес провокує розвиток таких захворювань, як артрити, м’язові спазми, гіпертонії, виразки, депресії, розлад психіки, астми і всілякі алергічні реакції.

Лікування стресу

Крім цього, більшість стресів носять затяжний характер, який неминуче призводить до депресії, що і є досить негативним, так як тягне за собою багато наслідків безпосередньо пов’язаних з роботою нервової системи. Не буде зайвим сказати, що профілактика набагато краще лікування. Саме тому хочеться навести ряд засобів боротьби зі стресом, які відносяться як до класичної медицині, так і до народної.

Методи зняття стресу народними методами

Одним з найпопулярніших методів народної медицини є салат «вітамінна бомба». Для його приготування беремо по два лимона і апельсина, дрібно подрібнюємо (краще м’ясорубкою), додаємо в суміш 4 ст.л. меду. Отриманий салатик їмо по 1 ст.л. перед прийомом їжі.

Вельми дієві трав’яні чаї, які носять заспокійливий характер і підіймають настрій. Серед популярних зборів проти стресу можна попити:

  • Суміш пустирника, горицвіту і кореня білого піона (всі компоненти беремо по 50 г) з’єднати з хмелем, буквицею, м’ятою і мелісою (по 40 г кожної травички). Суміш заварити в термосі і пити 4 рази на день за годину до їжі по 150 г.
  • Заварити 15 г пустирника в склянці окропу 30-40 хвилин. Настій вживати по столовій ложці 3-5 разів на добу. Добре допомагає чебрець повзучий (чебрець) заварений окропом, який вживається по столовій ложці 3 рази на добу. На склянку води заварити 15 г трави.

Лікування стресу народними методами

Крім цього фахівці народної медицини рекомендують оточити себе і свій простір ароматами шавлії, звіробою, м’яти, меліси. Для того, щоб проводити таку аромотерапію, можна використовувати як масла, так і просто гріти ці трави на сковороді.

Методи зняття стресу традиційною медициною

Класичні врачевателі в питанні лікування стресу багато в чому перегукуються з народниками, але крім цього роблять акцент на самопсихоаналізі. З цією метою пропагуються методики стресостійкості, які рекомендують в стресовій ситуації переходити на повільне і ритмічне дихання, яке розслаблює.

Ще одним поширеним прийомом вважається масаж акупунктурних точок, наприклад, вуха. Цей масаж рекомендують робити наприкінці напруженого і стресового дня. Для масажу можна використовувати крапельку м’ятного масла. Цей масаж прекрасно стимулює роботу головного мозку. Крім вуха, можна зробити масаж усього тіла. Для такого масажу використовувати суміш з соняшникового, кунжутного, кукурудзяного та гірчичного масел.

Лікування стресу традиційною медициною

Всі маніпуляції, які рекомендує класична медицина спрямовані на те, щоб привчити пацієнта розслаблятися після стресу. Саме в спокійному і розслабленому стані людина може чіткіше і ясніше бачити вихід зі складної ситуації та розуміти причину стресу.

Для пацієнтів, які не готові приділяти собі час, медики рекомендують приймати вітаміни і препарати, які містять

  • Aconitum napellus
  • Belladonna
  • Calendula officinalis
  • Chelidonium majus
  • Jequirity
  • Viburnum opulus
Залишити коментар

*

Вгору