Східні методики відновлення здоров’я все більше входять у наше життя. Це стосується і точкового масажу, який зовсім недавно сприймався ще як щось екзотичне, а зараз знаходить велику кількість шанувальників.

Точковий масажІсторія точкового масажу сходить до I-II століття нашої ери, коли він почав застосовуватися в Китаї і Кореї, а потім знайшов популярність і в інших країнах Сходу як метод народної медицини. Широке поширення методу пов’язане з успішністю його застосування для лікування багатьох захворювань. *THUMBS UP* Великим плюсом даного масажу є те, що він спрямований на комплексне лікування організму, яке полягає в лікуванні не тільки хворого органу, а й у поліпшенні загального стану хворого, яке досягається шляхом регулювання роботи всіх внутрішніх систем. Для точкового масажу характерний індивідуальний підхід, простота виконання і неспішність в застосуванні всіх прийомів лікування.

Техніка точкового масажу полягає в дії на точки акупунктури пальцем або пальцями. При цьому відбувається механічне подразнення невеликих ділянок шкіри, в яких розташовується велика кількість нервових закінчень. Дані ділянки отримали назву біологічно активних точок. Східній медицині відомо 700 таких точок, з яких використовують в основному 150. Методика точкового масажу враховує взаємозв’язок усіх точок і внутрішніх органів. Виходячи з давнього вчення Сходу про будову людського тіла, здоров’я людини залежить від рівномірного перебігу життєвої енергії по меридіанах тіла і її однакової кількості в різних ділянках. Як тільки відбувається порушення перебігу енергії і в якій-небудь ділянці її стає більше, а десь менше – людина захворює.

Вплив на біологічно активні точки відновлює стан внутрішньої рівноваги. При цьому методика проведення масажу включає в себе не тільки вплив на різні точки, відповідно до того чи іншого захворюванням, але і через застосування масажу точок. Так, на самому початку лікування або при гострих болях застосовується легкий круговий масаж точки за допомогою вказівного пальця. ;D При хронічних захворюваннях застосовують точковий масаж середньої сили. За допомогою великого пальця виявляється звичайно сильна акупрессура.

Найчастіше точковий масаж використовують, коли ліки не допомагають. Досить хороші результати дає застосування цієї практики при порушеннях центральної нервової системи, при захворюваннях суглобів, кісток, артритів, артрозів, невралгій і т.д.

Головне в успішному лікуванні за допомогою техніки точкового масажу – підібрати кваліфікованого фахівця. Адже непоодинокі випадки, коли дії шарлатанів призводять до погіршення стану хворого. Це пов’язано з тим, що правильне визначення місця розташування точок – справа непроста і залежить від досвіду і кваліфікації фахівця, а вплив на сусідські точки може завдати непоправної шкоди.

Техніка точкового масажуКрім того, як і всяка методика, точковий масаж має ряд протипоказань *YES* : його не можна робити під час гострих запальних процесів, при наявності захворювання, чия етіологія не з’ясована, при наявних новоутвореннях, при підвищеній температурі тіла, особливо незрозумілого характеру.

Для досягнення ефекту, під час точкового масажу проводиться послідовне натискання на всі точки, а потім використовуються додаткові точки, в залежності від характеру скарг хворого. Повноцінне лікування пацієнта передбачає курс з 10 процедур. При цьому частота і кількість сеансів може бути визначена тільки лікарем, оскільки це залежить від гостроти і серйозності проблеми.

Існують хвороби, які точковий масаж вилікувати не в силах. Мова йде про гострі хірургічні патології. Але як супроводжуюча методика під час реабілітації після операції, точковий масаж дуже показаний і може допомогти зняти больовий синдром, прискорити загоєння тканин і відновити загальний стан організму. При хронічних захворюваннях необхідно проходити профілактичні і лікувальні курси до повного одужання. Це вбереже пацієнта від рецидивів хвороби. *OK*

Залишити коментар

*

Вгору