Голкорефлексотерапія (голковколювання або акупунктура) виникла в Китаї понад 2,500 років тому, однак на Заході стала відома лише на початку 1970-х. 🙂 Техніка голковколювання полягає у введенні під шкіру тонких металевих голок. Цю маніпуляцію виробляє лікар-фахівець вручну або за допомогою електричного апарату.

Голковколювання або акупунктура

Голковколювання – один з найдавніших методів, заснований на знанні будови людського тіла, розташування локальних нервових центрів, які мають відповідні точки на тілі людини – акупунктурні точки. Голкова терапія застосовується для полегшення болю і часто вважається альтернативою традиційним методам лікування хронічних респіраторних захворювань та очних хвороб, а також усунення наркотичної залежності.

Голковколювання або голкотерапія

Одним з постулатів старокитайської медицини є вчення про життєву енергію, яка проходить по певних каналах тіла (т. зв. Меридіанах). Через ці канали вітальна енергія або енергія Кі проходить через різні органи тіла і забезпечує їх нормальну роботу. Кожен такий канал, по якому проходить енергія Кі, з’єднаний з зовнішньої системою органів. При порушенні рівномірного надходження Кі або припинення надходження енергії розвивається те чи інше захворювання. *YES* У системі меридіанів, що проходять через людський організм, налічується більше 1000 акупунктурних точок, впливаючи на які можна поліпшити приплив енергії Кі. Акупунктура допомагає визначити засмічення меридіана і усунути його. Голкотерапія відновлює нормальний приплив енергії, впливаючи на певні точки, розташовані під шкірою.

За традицією, для акупунктури використовуються дуже тонкі і гострі голки, які вводяться під шкіру в певних анатомічних точках. Для стимуляції і відновлення балансу руху енергії в організмі застосовується тиск. У сучасній голкотерапії використовуються стерильні голки з нержавіючої сталі, а для отримання кращого результату іноді застосовується низькочастотний струм. Відомо, що акупунктура полегшує біль, тому ця техніка широко використовується для знеболювання. Нерідко акупунктуру поєднують з лазерною терапією та електронної стимуляцією. Далі перераховані деякі захворювання, які Міжнародна Організація Здоров’я (МОЗ) рекомендує лікувати голковколюванням:

  1. Респіраторні захворювання – гострий синусит, гострий тонзиліт, застуда і гострий риніт
  2. Очні хвороби – гострий кон’юнктивіт, катаракта, міопія і центральна ретинопатія
  3. Хвороби рота – зубний біль, гінгівіт (запалення ясен), фарингіт
  4. Ортопедичні захворювання – лучеплечевой бурсит («тенісний лікоть»), ішіас, біль у попереку, ревматоїдний артрит, плечолопатковий періартрит
  5. Захворювання шлунково-кишкового тракту – гикавка, гострий гастрит, хронічна дуоденальна виразка, хронічний і гострий коліт, запор, діарея
  6. Неврологічні захворювання – головні болі, мігрень, лицьовий параліч, міжреберна невралгія, нічний енурез, синдром Меньєра, поліомієліт, невралгія трійчастого нерва

Акупунктурні голки і побічні ефекти

Мета голкорефлексотерапії – відновлення здоров’я і полегшення болю і страждань. Хоча ця техніка лікування здається досить незвичайною і таємничою, вона з честю витримала випробування часом. Акупунктурні голки вводять під шкіру в певних точках, щоб відновити порушений енергетичний баланс організму. Сучасна техніка голковколювання значно вдосконалена в порівнянні з оригінальною: тепер через голки пропускають невеликий електричний імпульс, який посилює стимуляцію точки. Електричні імпульси генерує невеликий пристрій на батарейках. Частоту і інтенсивність імпульсів можна регулювати у міру потреби. Після проникнення голки під шкіру у вас виникає відчуття легкого поколювання – воно вказує на пропускання імпульсу. ;D

Акупунктурні голки і побічні ефектиПоступово ви можете відчути оніміння, приплив тепла, тупий біль або відчути легке лоскотання поблизу точки введення голки. Як правило, акупунктурні голки вводять під шкіру на 15 – 30 хвилин. Голки може обертати або лікар-мануальник вручну, або вони обертаються під дією електрики або тепла. Побічні ефекти голкотерапії незначні і тимчасові. Найпоширеніші побічні ефекти: запаморочення і незначна кровотеча після видалення голок. Попадання інфекції і випадковий прокол легень відбуваються в одному випадку зі ста. Однак перед початком сеансу обов’язково перевірте стерильність акупунктурних голок, щоб застрахуватися від зараження інфекційними захворюваннями, наприклад, гепатит В та СНІДом.

Майстер голковколювання

Як і будь-який терапевт, майстер голковколювання або акупунктуріст вимірює життєву енергію, енергетичний баланс або дисбаланс організму. Майстер голковколювання проводить оцінку енергетичного потоку і розподілу життєвої енергії в організмі по каналах, відомим також як меридіани. Акупунктуріст впливає на ваше здоров’я, стимулюючи певні ділянки тіла, відповідні розташуванню меридіанів. *OK* У Європі майстер голковколювання обов’язково повинен мати медичну освіту, бо він просто не отримає ліцензію на відкриття практики. В Азії та на Сході голкотерапією займаються і люди без медичної освіти, це цілком допускається місцевими законами.

Акупунктурні точки

Акупунктурні точки – точки, розташовані уздовж меридіанів, вплив на які допомагає вилікувати ті чи інші захворювання шляхом вивільнення життєвої енергії організму. Акупунктурні точки знаходяться вздовж 14 основних меридіанів, 12 меридіанів відповідають 12 внутрішнім органам, один меридіан розташований уздовж хребта (т. зв. Керуючий канал), а один перетинає черевну порожнину (т.зв. канал зачаття). Нещодавно фахівці з рефлексотерапії виявили ще декілька меридіанів, розташованих уздовж відомих із старовини меридіанів.

Повний список меридіанів (як сучасних, так і давніх) представляє собою своєрідну карту людського тіла з точками, розташованими вздовж зовнішніх вух, на носі, шкірі голови, на руках, ступнях, зап’ястях і щиколотках. Хоча існує цілий перелік захворювань і відповідних їм точок, іноді точку для акупунктури вибирають виключно на основі давньокитайського навчання про баланс енергетичного потоку в мережі меридіанів.

Акупунктурна карта

На акупунктурних картах показані первинні акупунктурні точки тіла. Ви можете вибрати детальну акупунктурну карту, яка дозволить вам швидко знайти акупунктурні точки і дізнатися їх призначення. ;D Карта такого типу показує, як знайти потенційні ворота для енергії Кі, сигнальні точки і точки витоку.

Голковколювання і безпліддя

Голковколювання і безпліддяГолковколювання широко застосовується для лікування багатьох захворювань, проте особливо поширена акупунктура для полегшення болю. Акупунктура допомагає усунути болі в суглобах, м’язові болі, зняти мігрень і навіть періодичні болі у жінок. Ця техніка також використовується для лікування синуситів, сінної лихоманки, слизового коліту і нудоти. Голкотерапія навіть застосовується для боротьби з безпліддям; однак немає даних про ефективність такого лікування. *SCRATCH* Дослідження показують, що акупунктура може допомогти парам, які пройшли екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ). Втім, немає доказів, що акупунктура дійсно може перемогти безплідність.

За результатами дослідження, проведеного в Німеччині в 2002, акупунктура істотно збільшує вірогідність завагітніти жінок, що проходять ЕКО. Німецькі вчені прийшли до висновку, що акупунктура підсилює приплив крові до матки і сприяє розслабленню м’язової тканини, що збільшує ймовірність посадки заплідненої яйцеклітини (джерело: Національний Інститут Здоров’я (National Institute of Health)). Інше дослідження вказує на те, що зменшення стресу в результаті голковколювання також підвищує ймовірність вагітності.

Голковколювання і втрата ваги

Зв’язок між голковколюванням і втратою ваги ще не доведена, проте ця техніка використовується в багатьох програмах схуднення у поєднанні зі змінами дієти і способу життя. Голковколювання знімає стрес і стримує апетит і потяг до тих чи інших продуктів. 😉

Залишити коментар

*

Вгору