Причини безпліддяБезпліддя – досить поширене явище. =-O Безплідної вважається пара, яка не приймає протизаплідних засобів, не може зачати дитини протягом року і не має шансів завагітніти. Перший крок до дослідження причин безпліддя – повне медичне обстеження обох партнерів.

Увага також приділяють особливостям менструального циклу, випадків безпліддя в сім’ї і сексуальної сумісності. Аналізи крові і сечі допомагають визначити гормональний рівень, рівень пролактину, наявність гіпертиреозу і діабету, які можуть викликати безпліддя. 🙁

Причиною гормонального дисбалансу іноді стають пухлини гіпофіза. Заблоковані фаллопієві труби (маткова труба) не дозволяють яйцеклітини потрапити в матку, що також може стати причиною безпліддя. Один з перших тестів на визначення жіночого безпліддя – перевірка овуляції, чи відповідає вона нормі. Перевірити овуляцію допомагає контролювання температури тіла і аналізи тканини шийкового слизу.

Метросальпінгограмма: при метросальпінгографії роблять рентгенівські знімки фаллопієвих труб і матки після впорскування фарбувального речовини. Знімки дозволяють визначити форму матки та стан фаллопієвих труб. Діагностичний тест також допомагає діагностувати внутрішньоматкові поліпи, фіброміоми та структурні аномалії матки або фаллопієвих труб, які можуть викликати безпліддя. 🙁

Лапароскопія: це обстеження допомагає перевірити стан фаллопієвих труб та інших органів розмноження у жінки і діагностувати хворобу. Аналізи хромосом проводяться з метою виявлення аномалій сперми та інших аномальних станів статевої системи чоловіка і жінки.

Безпліддя

Основні причини безпліддя

Як вже говорилося, пара вважається безплідною тільки після року чи двох років спроб зачати дитину. Після закінчення цього періоду рекомендуємо звертатися до центру репродуктивного здоров’я жінки. ;D

 • Вік – найважливіший фактор, який знижує ймовірність зачаття й виношування дитини. Фертильність жінок починає стрімко падати після 35 років, і їхні шанси зачати дитину досить малі. Зниження фертильності можна пояснити збільшенням інтенсивності руйнування хромосом, якому піддані яйцеклітини старіючих жінок.
 • Кількість жиру в організмі жінки може вплинути на її здатність зачати дитину. Велика частина естрогену в жіночому організмі виробляється яєчниками, проте деяка кількість все ж таки генерують жирові клітини – липоцитами. Причиною безпліддя може стати надмірно мала або надлишкова вага. Знижений вміст жиру в організмі спортсменок-бігунів на марафонську дистанцію і непрофесійних фанаток спорту може призвести до порушення менструального циклу. Аналогічно, безпліддя схильні жінки з розладами харчової поведінки (анорексією, булімією) і жінки, що дотримуються строгі дієти. *CRYING* Порушення балансу естрогену може спричинити за собою порушення репродуктивного циклу.
 • Фактор діяльності та способу життя також грають важливу роль в стані репродуктивного здоров’я жінки. Робота в несприятливих умовах, тривалий вплив хімікатів і токсичних речовин, радіація і дію високих температур можуть вплинути на фертильність жінки. Завзяті курці, що викурюють більше пачки сигарет на день, кофеманки і любительки спиртного також ризикують своїм майбутнім материнством.
 • Запалення тазових органів (СОТ) – медичний термін, який використовується для позначення найрізноманітніших інфекційних захворювань статевих органів жінки. Інфекційне захворювання фаллопієвих труб (сальпінгіт) – поширена причина жіночого безпліддя. Часті інфекційні захворювання незмінно призводять до руйнування труб.
 • Проблеми з овуляцією, викликані гормональними порушеннями, – причина третини випадків жіночого безпліддя. *YES* Поширені проблеми – порожні яєчникові (оваріальні) фолікули або нездатність фолікул розриватися. Гормональний ритм – штука тонка; найменший збій гормонального ритму – і виникає ризик проблем з овуляцією.
 • Ендометріоз – стан, коли фрагменти внутрішньоматкової вистилки вростають в інші ділянки тазу, що призводить до утворення кіст, а це може викликати безпліддя.
 • Синдром полікістозу яєчників (полікістозних оваріальний синдром) – основна причина безпліддя американських справжніх жінок. При цьому захворюванні підвищується рівень чоловічих гормонів – андрогену і тестостерону, що призводить до нездатності виробляти зрілі яйцеклітини. Явні симптоми полікістозу яєчників – акне і збільшена рослинність на обличчі.
 • Організм деяких жінок виробляє антитіла сперми, які призводять до безпліддя і викиднів у разі успішного зачаття. Дефіцит адреналіну або захворювання щитовидної залози можуть призвести до передчасного згасання функції яєчників, тобто безпліддя.

Коментарів

1
 • Мирослава

  13.03.2012 0:25

  Доброго дня, шановна пані!Під керівництвом кафедри психології університету Т. Шевченка, я проводжу наукове дослідження причин безпліддя пов`язаних з психосексуальною сферою. Якщо Вам цікаво та дізнатись про

  – чинники, які можуть впливати на Ваше ускладнення завагітніти,
  – особливості Вашого психосексуального розвитку,
  – свою роль в побудові близьких стосунків з партнером та
  – змалювати свій жіночий портрет, Вам буде наісланий бланк після заповнення якого, я відішлю Вам результати.

  Звертайтесь, будь ласка: vasylkova.myroslava@gmail.com

Залишити коментар

*

Вгору