Кожна дівчина, яка слідкує до своїм здоров’ям, повинна двічі на рік відвідувати жіночого лікаря. Але, на жаль, не завжди йде все за планом. Якщо ви не маєте змогу вчасно відвідувати гінеколога, то обов’язково звертайте свою увагу на симптоми, які можуть стати тривожними дзвіночками щодо серйозних захворювань.

Тривожні симптоми, які говорять про те, що час бігти до гінеколога

8 симптомів, які свідчать про те, що слід звернутись до гінеколога

Симптом 1. Сверблячка і печіння

Якщо ви виявили почервоніння на зовнішніх статевих органах, які сверблять, а при подразненні (наприклад, при водних процедурах) з’являється печіння, вам потрібно обов’язково з’явитися до лікаря. Ці симптоми можуть сигналізувати про запальні процеси, такі як вагініт або цистит. Тому візит до лікаря та мазок на флору дуже потрібні.

Симптом 2. Специфічні виділення

Якщо виділення темного кольору (з домішками крові або навіть чорні) досить рясні і з різким неприємним запахом, то вам терміново потрібно здати мазок на флору і можливі інфекції. Це може бути і не така страшна молочниця і серйозніший хламідіоз або запалення. Запам’ятайте, білі виділення із супутнім свербінням говорять про грибкову інфекцію, тобто молочницю, а рідкі безбарвні або із зеленуватим відтінком — про вагінізм або трихомоніаз.

Симптом 3. Порушення менструального циклу

Не ігноруйте часті збої менструального циклу, не списуйте це на холодну погоду, нестачу вітамінів та інше. Причина абсолютно в іншому, і виявити їх зможе лише лікар. Тут може йтися і про запалення яєчників, порушення гормонального фону тощо. Також полікістоз яєчників може стати причиною нерегулярності місячних.

Симптом 4. Несподіваний різкий або тупий ниючий біль

Якщо у вас періодично з’являється біль, що зазвичай тягне або колючий, в жодному разі не терпіть. Ваш організм недаремно дає такі тривожні сигнали. Приберіть убік болезаспокійливе та бігом до лікаря. Поміряйте температуру, якщо підвищена, викликайте швидку. Такі симптоми можуть сигналізувати про внутрішню кровотечу, розрив кіст яєчника та інше!

8 симптомів, які свідчать про те, що слід звернутись до гінеколога

Тихий ниючий біль не менш небезпечний різким. Якщо внизу живота постійно ниє, потрібно пройти повне обстеження від внутрішнього УЗД до здачі мазків. Причинами такого болю може бути ендометріоз, міома, запалення придатків.

Симптом 5. Кровотеча поза менструацією

Це дуже серйозний та тривожний симптом. Якщо кровотеча проявляється в періоди до або після місячних, а крім того, супроводжуються тяжкістю внизу живота, це може говорити про досить серйозні захворювання – аж до онкологічних. Бігом до лікаря!

Симптом 6. Біль при статевому акті

Причин може бути кілька – від фіброми до ендометріозу. Але краще не гадати і не терпіти, а розповісти, не соромлячись своєму лікареві. Ендометріоз небезпечний тим, що тканина, що розростається на стінках матки, виходить за її межі. Це може призвести до серйозних наслідків — від утворення кіст до безпліддя.

Симптом 7. Болі під час місячних

Напевно, кожна третя дівчина страждає першого дня менструацій. Але хтось може перенести всі незручності на ногах і вже надвечір пурхає як ластівка. А ось деякі особливо чутливі дівчата змушені брати відгули і проводити пару днів у ліжку в обіймах з подушкою та пачкою знеболювального.

Час бігти до гінеколога

Загалом будь-який біль повинен викликати підозру. Але чомусь ми вважаємо за краще рятуватися таблетками, які несуть тимчасовий ефект. До пори до часу. Болючі місячні протяжністю в кілька днів можуть бути тривожним симптомом фіброзу матки, при якому з’являються кісти. І знову підступний ендометріоз!

Симптом 8. Часто бігаєте до туалету

Не потрібно заспокоювати себе відмовками про нирки, що добре працюють, або зловживанням водою. Часті позиви в туалет, що супроводжуються неприємними відчуттями, сигналізують про цистит. Не дайте йому перейти до хронічного. Візьміться за лікування!

Залишити коментар

*

Вгору