Багато жінок страждають від хворобливих відчуттів і дискомфорту при менструації (т.зв. менструальні болі або хвороблива менструація). Більшість з них готові терпіти біль і незручність, оскільки хворобливі відчуття не порушують звичний ритм їхнього життя і не вимагають особливої уваги.

Хвороблива менструація

Однак деякі жінки з жахом рахують дні в очікуванні менструації, оскільки на цей період вони вирвані з нормального життя через сильний біль. Часто їм доводиться брати лікарняний або відгули на роботі, щоб залишитися вдома на кілька днів.

Втім, менструальні болі не просто неприємні. Вони лише є проявом якоїсь серйозної хвороби. ;D

Якщо хвороблива менструація руйнує ваше життя, негайно зверніться до лікаря або гінеколога і зробіть гінекологічне обстеження.

Що є причиною хворобливої менструації?

Природничі болі викликають спазми м’язів матки. Причина цих спазмів – викид гормонів простагландинів (гормонів, що виробляються вистилки матки).

Причини хворобливої менструації

Як уникнути менструальної болі?

Кращий спосіб уникнути хворобливої менструації – якщо не брати до уваги самонавіювання і запевнення в тому, що ви не хворі – підтримувати гарну фізичну форму. Для цього потрібно вести здоровий спосіб життя і регулярно займатися спортом, гарненько висипатися і відпочивати, і, по можливості, уникати стресів. Болезаспокійливі, особливо ібупрофен (наприклад, Advil, Nurofen), часто допомагають полегшити біль, а фармацевт часто може порекомендувати підходящий для вас засіб. *OK*

Чим може допомогти лікар?

Якщо прості ліки, що знеболюють неефективні при лікуванні хворобливої менструації, лікар направляє на обстеження органів тазу, щоб визначити можливу причину дисменореї.

Як уникнути менструальної боліУ залежності від результатів обстеження призначають УЗД органів тазу або лапароскопію. Для лікування використовують нестероїдні протизапальні лікарські препарати і протизаплідні таблетки.

Протизаплідні таблетки запобігають овуляції і таким чином зменшують вироблення простагландину, а, отже, больові відчуття. Якщо біль – лише прояв запалення тазових органів, ендометріозу або фіброміоми, призначають специфічне лікування.

Залишити коментар

*

Вгору