Молочниця - вагінальний кандідозВагінальний кандидоз, також відомий як молочниця, викликаний грибком кандіда альбіканс. Дріжджові грибки – мікроорганізми, які зазвичай в невеликій кількості присутні на шкірі і усередині піхви. Кислотне середовище піхви запобігає зростання дріжджових грибків. Порушення вагінального кислотного балансу призводить до розмноження грибка і, як наслідок, вагінальної інфекції. 🙁

Кислотний баланс піхви змінюється в період менструації, вагітності, при захворюванні діабетом, прийомі деяких антибіотиків, протизаплідних таблеток і стероїдів. Підвищена вологість і роздратування піхви також сприяють зростанню дріжджових бактерій.

Як діагностувати молочницю?

Хоча молочниця доставляє величезні незручності і викликає дискомфорт, вона не є небезпечною для здоров’я. ;D Як правило, про наявність цієї інфекції свідчать наступні симптоми:

  • Свербіння і паління в піхві і навколо вульви (шкірні складки, що оточують піхву)
  • Білі зернисті виділення з піхви
  • Хворобливі відчуття під час статевого акту
  • Збільшення розміру вульви

Дріжджові грибкові інфекції настільки поширені, що з ними в різний час свого життя стикається 3/4 жінок. Половина жінок заражається вагінальним кандидозом кілька разів протягом життя. *CRYING* Якщо ви виявили вищеописані симптоми, пройдіть гінекологічне обстеження, щоб встановити справжню причину цих проявів – у деяких випадках це не молочниця.

Як лікувати молочницю?

Дріжджові грибкові інфекції зазвичай лікують вагінальними засобами, наприклад, кремом, яким мажуть піхву за допомогою спеціального аплікатора, або свічки, які поміщають в піхву, де вони поступово розчиняється. Мазь також наносять на вульву, щоб зменшити свербіж і печіння. Також існують оральні засоби (таблетки) лікування вагінального кандидозу.

Чи слід звернутися до лікаря при діагностуванні молочниці?

Обов’язково відвідайте гінеколога, коли в перший раз виявите симптоми дріжджовий грибкової інфекції. ;D Дуже важливо переконатися в тому, що у вас саме молочниця, а потім вже приступати до відповідного лікування. Симптоми молочниці схожі на симптоми деяких інших інфекційних захворювань, наприклад, венеричних хвороб. Неправильне лікування (наприклад, якщо ви приймаєте ліки від вагінального кандидозу, а у вас венеричне захворювання) тільки погіршить становище, затягне одужання та нашкодить здоров’ю. 🙁

Якщо ви часто заражаєтеся вагінальним кандидозом, проконсультуйтеся у лікаря, які ліки ви можете купувати в аптеці без рецепта.

Як запобігти інфекції надалі?

Ось деякі поради по профілактиці вагінального кандидозу:

  • Не носіть тісну або синтетичну білизну
  • Носіть бавовняні трусики
  • Не носіть кожен день колготи чи лосини
  • Після прийому душу або ванни сушіть лобкове волосся феном (мінімальні налаштування)
  • Після туалету витирайте промежини в напрямку спереду назад, щоб запобігти попаданню фекальних бактерій в піхву
  • Після купання намагайтеся якомога швидше переодягнутися в сухий чистий одяг

Не користуйтеся інтимними гігієнічними спреями, ароматизованими гігієнічними прокладками або тампонами, піною для ванн, а також кольоровий туалетним папером. Всі ці засоби впливають на вагінальне кислотне середовище і можуть призвести до розвитку дріжджової грибкової інфекції. *CRYING*

Чи потребує лікуванні мій сексуальний партнер?

У рідкісних випадках дріжджова грибкова інфекція передається сексуальному партнерові статевим шляхом. Якщо у вашого партнера з’явилися симптоми інфекції, зверніться до гінеколога.

Залишити коментар

*

Вгору