Можливо, здасться банальним, але хочу нагадати, що самолікування не є корисним для вашого здоров’я, особливо якщо мова йде про лікування молочниці. При появі симптомів молочниці варто в першу чергу з’ясувати причини появи цього захворювання, а тут самі розумієте, для цього потрібен діагност, який зможе виявити причину молочниці. До лікування молочниці варто приступати тільки тоді, коли зібрані всі аналізи, які вкажуть на причину захворювання, оскільки, не усунувши причину, ви не зможете позбутися від молочниці.

Лікування молочниці

Лікування молочниці у дітей

Для лікування молочниці у дітей використовуються протикандідозні засоби, які не тільки зупиняють розвиток молочниці, але й дезінфікують, роблячи середу лужною. У дітей молочниця проявляється найчастіше на слизовій рота і шкірних покривах носогубной складки, згинах ніг і рук, а також в зоні статевих органів.

Лікування молочниці у жінок

Серед старих методів найчастіше застосовують для очищення один з таких засобів:

 • водний розчин марганцево-кислого калію,
 • водний розчин бури (0,25%),
 • водний розчин соди (2%),
 • водний розчин таніну (1-2%)
 • водний розчин перекису водню (0,25-1%).

Після очищення уражені зони треба протерти: водним розчином анілінових барвників (генціан-Віолета (1-2%), метиленового синього (1-2%)) або 0,25% -ним розчином азотно-кислого срібла. Крім цих методів педіатри можуть вам призначити суспензію ністатину, леворина, ністатину, пімафуцина або клотримазолу, але застосовувати їх можна тільки за призначенням лікаря і тільки в розчині, що не зашкодить вашій дитині.

Лікування молочниці у дітей

Всі маніпуляції повинні проводитися ніжно, м’яко і без натиску, щоб не надавати додаткового пошкодження слизової і не більше ніж 14 днів відповідно до рекомендацій лікаря.

Лікування молочниці у жінок

Молочниця у жінки крім статевих органів і слизових може проявитися на сосках під час годування грудьми. Якщо молочниця з’являється на сосках, то після годування і до годування їх треба обробляти 2% -ним содовим розчином або настоєм з евкаліпта, календули, дуба і ромашки. У всіх інших випадках лікується молочниця у жінки за алгоритмом:

 • по-перше, знищуємо колонії грибів роду candida
 • по-друге, перевіряємо, що збудник знищений
 • по-третє, створюємо середовище, яке не дозволить їм плодитися.

Лікування молочниці медикаментами

Для лікування молочниці у жінок застосовують:

 • протигрибкові і протимікробні препарати місцевої дії
 • протигрибкові оральні препарати
 • комбіновані препарати місцевої дії

Лікування молочниці у чоловіків

Лікування молочниці у чоловіківНа відміну від жінок, у яких зовнішні прояви молочниці зустрічається часто, чоловіки рідко виявляють у себе прояви цього грибка, але це не виключає їх їз списку основних носіїв цього захворювання. Алгоритм лікування молочниці чоловіків такий же, як і у жінок, з тією різницею, що в якості місцевого препарату використовуються антимікотичні мазі.

На відміну від жінок, які заздалегідь уразливі до грибка, чоловікам, у яких з’явилися зовнішні прояви молочниці, варто пройти загальнозміцнювальну терапію. Хочу зазначити, що чоловікові варто пролікуватися разом з жінкою навіть якщо у нього немає зовнішніх ознак.

Залишити коментар

*

Вгору