З настанням холодів в життя деяких з нас повертається наша гаряче улюблена молочниця. Для деяких вона в новинку і привід для скандалу, а для інших це ознака того, що просто настала осінь і хтось замерз в ноги. Давайте зізнаємося чесно, що молочниця це дуже частий гість в постільному ложе багатьох сімейних пар, тому підійдемо до цього питання з розумом і зосередимося на причинах молочниці.

Причини молочниці

Перша причина молочниці – Зниження імунітету

Стиль життя в сучасному суспільстві майже на 100% насичений стресами, депресіями і перевтомами, які і призводять до зниження імунітету, який найчастіше провокує зміну мікрофлори організму. Причиною молочниці в цьому випадку стає середовище для розвитку патологічних грибків, які і є сама молочниця або кандидоз.

Друга причина молочниці – Вагітність

Одиницям вдавалося виносити вагітність без молочниці, тому, якщо у вас з’явилися білі виділення, то швидше починайте лікування, оскільки розвиток молочниці може надалі позначитися на вашій дитині. Важливо, щоб курс лікування був закінчений до пологів, так як в момент проходження родових шляхів дитина ризикує заразитися грибком Candida, який при розвитку стане причиною молочниці шкірних покривів і порожнини рота. В даному випадку вагітність є фактором, який запускає кандидоз який «спав» в вашому організмі завдяки зниженню імунітету матері. Це зниження відбувається на перших місяцях вагітності і сприяє тому, щоб плід, який розцінюється організмом як загроза, міг спокійно розвиватися.

Причини кандидозу

Третя причина молочниці – застосування антибіотиків

Багато хто посміхнеться, але сучасна медицина просто не уявляє лікування багатьох захворювань без антибіотиків, оскільки пацієнти очікують швидкий результат, який не можливий без антибіотиків. Хочу відразу сказати, що є випадки, коли це дійсно виправдано, але завжди треба враховувати, що основна маса антибіотиків згубно діє на нормальну кишкову флору і вагінальні лактобактерії, які протистоять розвитку молочниці.

Четверта причина молочниці – шкідливі звички і хронічні захворювання

Звідки береться молочницяУ цьому випадку, є сенс говорити про молочниці, як про супутнє захворювання. Воно виникає на тлі хронічного захворювання, яке створює умови для активного розвитку грибка Candida. До таких звичок, а також хронічних захворювань можна віднести ось що:

 • цукровий діабет
 • надмірне вживання солодкої їжі і виробів з дріжджового тіста
 • гіповітаміноз
 • дистрофічні зміни тканин
 • гастрити
 • коліти
 • пієлонефрити
 • туберкульоз

П’ята причина молочниці – особиста гігієна

Що гріха таїти, іноді у батьків не вистачає часу, щоб розповісти про прості правила гігієни, які дозволять уникнути багатьох причин молочниці. Сучасні медики до гігієнічних причин молочниці відносять:

 • Синтетичну білизну і облягаючі штани, які заважають нормальній вентиляції геніталій
 • Танга і стрінги, які завдяки тонкій вуздечці перенсять інфекції з анального отвору в область геніталій
 • Гелі для інтимної гігієни, які завдяки лужній формулі і змістом антибіотика триклозану вбивають вагінальні лактобактерії

Шоста причина молочниці – контрацепція

В даному випадку, ми говоримо про те, що можливо, був неправильно підібраний метод контрацепції. Найчастіше молочниця спостерігалася у жінок, які регулярно використовували:

 • комбіновані гормональні контрацептиви
 • сперміциди
 • тривале носіння внутрішньоматкової спіралі

Навіть якщо метод контрацепції вам подобається, але викликає молочницю, то це не привід від нього відмовитися. Швидше за все, вам варто поміняти виробника або склад конрацептіва.

Звідки береться кандидоз

Сьома причина молочниці – статевий контакт

Причина досить умовна, оскільки грибок Candida є в організмі кожної людини, але в малих кількостях. Статевий акт можна вважати причиною молочниці в тому випадку, якщо він спровокував венеричні захворювання, на тлі якого розвинулася ще й молочниця. Іноді в даному випадку молочниця є «першим дзвіночком», що щось не так.

Залишити коментар

*

Вгору