Запитайте будь-яку вагітну жінку – «Хочете легкі пологи?» Всі в один голос вам дадуть відповідь – так! Погодьтеся це не дивно, але мало хто з майбутніх мам замислюється про те, що до пологів варто готуватися задовго до настання вагітності.

Хочете легкі пологи?

Хочете легкі пологи – правильне харчування

Для багатьох майбутніх мама тема пологів є табу, так як регулярні походи в жіночі консультації призводять до того, що деякі просто панічно бояться народжувати самостійно. Деякі навіть усвідомлено йдуть без видимих свідчень на кесарів розтин під впливом цих страхів. Дуже прикро, що мами, які хочуть легкі пологи не замислюються, що при правильному харчуванні вони можуть собі вельми полегшити завдання.

Якщо хочете легкі пологи, то будьте готові до того, що починаючи з 38 тижня, вам варто перейти на дуже маленькі порції легкої їжі. Більш докладно можете розпитати в жіночій консультації, але якщо немає можливість консультуватися, то самі привчайте себе насичуватися йогуртом, кефіром, фруктами і овочами. При бажанні ви можете їх вживати як в сирому вигляді, так і тушкованому, а от смажену, борошняну і багату крохмалем їжу варто в раціоні звести до мінімуму.

Хочете легкі пологи - правильне харчування

Крім їжі, можете, починаючи з 39 тижня, пити трав’яні чаї, в складі яких є шавлія або просто заварювати собі 1 ст шавлії на день. Серед унікальних властивостей даної трави варто відзначити, що вона сприяє м’якому і швидкому розкриттю матки, що буде, до речі, якщо ви хочете легкі пологи.

Хочете легкі пологи – рухова активність

Крім харчування варто особливу увагу приділяти тонусу м’язів. Харчування допоможе вам на фінальній стадії вагітності, а от фізичній активності треба приділити увагу, як до вагітності, так і під час вагітності, якщо хочете легкі пологи. Сьогодні більшість майбутніх мам піддавшись паніці акушерів вельми сильно опікують своє майбутнє потомство, прагнучи відгородиться від всіляких інфекцій та хвороб. Багато мам в гонитві за стерильністю забувають, що їм треба якомога більше ходити на свіжому повітрі, займатися в басейні і по можливості відвідувати фітнес для майбутніх мама.

Ні для кого не секрет, що не завжди майбутня мама має можливість отримати підтримку в підборі вправ, які навчать її правильно дихати і керувати своїми м’язами, що дуже важливо, якщо ви хочете легкі пологи. Давайте зізнаємося чесно, що пологи як для вас, так і для малюка – це стрес, тому вельми розумно хотіти легких пологів, так як це мінімізує родові травми як для вас, так і для малюка. Одним з кращих помічників по праву є йога, оскільки вона дозволить вам не тільки керувати м’язами і диханням, а ще сформує в вас завзятість, яка вам дуже знадобиться.

Хочете легкі пологи - рухова активність

Як вже говорилося, що спортом треба займатися і до вагітності, але якщо це не про вас, то не пропустіть можливість підвищити тонус м’язів під час самої вагітності. Якщо хочете легкі пологи то можете виконувати комплекс простих вправ, які дозволять зробити пологи легкими:

  1. Імітація потуг. Для цього вам треба уявити, що ви тут хочете обійняти хребет. Вам треба лежачи на спині, втягувати в себе живіт, імітуючи потуги. Виконувати вправу по 10 разів не більше 5 разів на день. Вправа допоможе при пологах і скороченні матки.
  2. Розтягуємо м’язи живота. По суті це вправа «Імітація потуг», по поверненню у вихідне положення робляться ривками затримки на 20-секунд. Необхідно робити по 5 вправ 5 разів на день. У процесі вправ треба робити 2-3 паузи. Ця вправа тренує м’язи живота і дихання.
  3. Розвантажуємо хребет. Беремо рушник в руки і заводимо їх за голову. Затримуємо на 30 секунд, потім повертаємо. Така вправа дозволяє зняти напругу з грудної клітки і спини. При необхідності повторюємо його кілька разів.
  4. Збираємо кисень. Займіть зручну позу і уявіть, що ваші легені в животі, а тепер спробуйте наповнити їх киснем. При такому диханні дуже важливо робити глибокий вдих саме животом і глибокий видих, який випускає з вас все повітря. Таку вправу варто робити по 10 разів на день. Вона тренує ваші легені і забезпечує малюка киснем.
  5. Готуємо до пологів черевну порожнину. Для виконання вправи треба з положення стоячи повільно сісти навпочіпки (в ідеалі п’яти повинні залишитися на підлозі). Вправа виконується повільно і поступово, починаючи від 15 секунд вам треба довести перебування в положенні сидячи до 1 хвилини. Вправа сприяє розкриттю маткового зіву під час потуг і тримає в тонусі черевну порожнину, живіт і область тазу.
  6. Розтягуємо м’язи. Сідаємо на підлогу. Нога напівзігнута, а самі виконуємо нахили. Тривалість нахилу 20 секунд за 5 разів. Вправа тягне м’язи стегна і сприяє рухливості колінних і кульшових суглобів.
  7. Вперед за витривалістю. Ляжте на спину сідницями до стіни, а ступнями на стіну. Тепер спробуйте пошагати ступнями вгору і на максимально можливій висоті починайте розводити ноги в сторони, як можна ширше. Ця вправа дозволить вам зняти навантаження з ніг і підвищити їх витривалість.

Як себе підготувати до легких пологів

Тепер ви знаєте, як себе підготувати до пологів, якщо хочете легкі пологи, але перед тим як начитати цю підготовку порадьтеся з акушерами.

Залишити коментар

*

Вгору