Пологи – це завжди фізичне і психічне потрясіння для жінки. Організм «викладається» повністю і тому вимагає відновлення. Звичайно ж, найголовніше для жінки після пологів – це сімейний клімат. *OK* Але відновлення пройде швидше і якісніше, якщо жінка буде приділяти собі хоч трохи уваги і прагнути виконувати рекомендації лікарів.

Стан організму після пологів

Після пологів організм жінки починає поступово відновлювати свій первісний стан. Це не так просто, тому що зміни торкнулися практично всіх органів і систем.

Стан організму після пологівВ кінці вагітності в організмі жінки залишається до 5 л позаклітинної рідини, яка сприяла розпушуванню тканин родових шляхів і просуванню плоду. Все це викликає додаткове навантаження на серце і набряклість. Внутрішні органи, підняті й зціплені збільшеною маткою, повинні «прийти в себе», розправитися, прийняти нормальне положення і відновити свої функції.

Гормональний фон вагітної жінки багато в чому був обумовлений діяльністю плаценти, після її видалення він понижений, активно продовжують вироблятися тільки гормони, що забезпечують виділення молока.

Матка після пологів розтягнута і збільшена в обсязі, з неї відходять післяродові виділення – лохии. Кістки і зв’язки тазу під час пологів розсуваються і розтягуються. У процесі пологів виникають пошкодження слизової оболонки родових шляхів, а іноді і м’язів проміжності.

Для повного відновлення всіх функцій потрібно близько двох місяців, але все залежить від вихідного стану організму і від того, як протікали вагітність і пологи.

Перші три доби після пологів

Цей період зазвичай проходить в пологовому будинку, в цей час краще просто спокійно полежати, тому що матка починає скорочуватися, а внутрішні органи розправлятися і вставати на свої місця. ;D Для того, щоб матка скорочувалася швидше, в першу добу на живіт кладуть холодну грілку, потім скорочення матки сприяє часте прикладання дитини до грудей. Особливе значення в цей період набуває дотримання правил гігієни (підмивання, обробка ран і т.д.) – це профілактика післяпологових ускладнень.

З 4-го по 14-ий день

Жінка починає вставати і поступово рухається все більше. Шкіра грудей починає пристосовуватися до процесу смоктання. У цей період потрібно привчити дитину правильно брати груди (захоплювати не тільки сосок, але й навколишній його ареол, інакше на сосці з’являться хворобливі садна), а також краще не носити бюстгальтер. Рекомендується регулярно приймати ліки, що скорочують матку, а також, іноді, заспокійливі засоби, так як після всіх перенесених стресів на тлі зниження гормональної активності у жінки може початися депресія (зниження настрою).

Відновлення здоров'я після пологів

З двох тижнів до двох місяців

Активність жінки поступово наростає, маля не дає їй розслаблятися, догляд за ним потрібен постійно. До кінця цього періоду зазвичай відновлюються функції всього організму. У цей період ще не можна займатися фізичними вправами, а також переохолоджуватися, це може спричинити розвиток запального процесу в ще травмованих тканинах родових шляхів. Дитина годується «за вимогою» і це сприяє швидкому відновленню гормонального фону.

Після двох місяців

Після двох місяців вже можна думати про відновлення фігури. Перш за все, подумаємо про дієту. Жінці після пологів, навіть, якщо вона не годує дитину, обмеження в їжі протипоказані, тому варто просто виключити те, що може сприяти додатковому відкладенню жиру – смажене, жирне, солодке, мучне. Для дитини, до речі, ці продукти теж не корисні. Такі обмеження в їжі можна і потрібно дотримуватися довго. 😉

Відновлення після пологівЖінку також турбує стан грудей. Для того, щоб груди не розтягувалася, після двох тижнів потрібно носити щільний бавовняний бюстгальтер з широкими лямками, відповідний до форми грудей. Щоб груди поступово прийняли нормальну форму, годуюча жінка повинна по можливості тримати спину прямо і робити фізичні вправи для зміцнення м’язів грудної клітини (у самій грудній залозі м’язів немає). Можна віджиматися від підлоги, користуватися еспандером, гантелями і т.д. Головне, потрібно робити вправи регулярно.

Збільшений живіт турбує більшість жінок. Але це не страшно, через два місяці після пологів їм можна буде зайнятися. Та він і сам поступово стане меншим під дією гормонів.

Комплекс вправ для живота:

  • Лежачи на спині, зафіксуйте стопи ніг, наприклад, під диваном, руки покладіть під голову; переходьте з положення лежачи в положення нахилу вперед (10 разів);
  • Лежачи на спині, руки за головою на підлозі, ноги піднімаються (на 30 º) і затримуються в такому положенні стільки, скільки вистачить сил, потім повільно опускаються (10 разів);
  • Лежачи на спині, руки за головою на підлозі, ногами писати великі фігури або букви;
  • Сидячи по-турецьки покласти руки за голову і повертатися всім корпусом в різні боки (по 10 разів в кожну сторону).

Але найголовніше після пологів – це регулярні тривалі прогулянки з дитиною на свіжому повітрі – вони активізують обмін речовин, відновлюють імунітет і всі функції організму. *THUMBS UP*

Залишити коментар

*

Вгору