Якщо розібратися, звідки ростуть ноги у різних прикмет, виявиться, що вони цілком розумні. Тому бабусині поради можна й послухати.

13 забобонів про вагітність

Вагітним не можна фарбувати волосся

Взагалі, зазвичай говорять про стрижку. Мовляв, підстрижешся — і одразу у дитини проблеми зі здоров’ям будуть, а то й укоротиш їй майбутнє життя. У Китаї, до речі, вважають інакше: жінка, коли дізнається про вагітність, одразу робить коротку стрижку. Тому тут все неоднозначно.

А ось фарбувати волосся справді не варто. Хіба що тільки найорганічнішими барвниками типу хни або басми, щоб не піддавати себе впливу шкідливих реагентів. Але навряд модного відтінку вдасться досягти, використовуючи натуральні фарби. Тож краще потерпіти.

Новонародженого треба ховати 40 днів

Інакше наврочать! Насправді не наврочить, але місяць дійсно варто почекати, щоб дати імунній системі малюка сформуватися і адаптуватися до нового середовища. До того організм новонародженого дуже сприйнятливий до вірусів та інших патогенів. Тому варто його поберегти – і себе також.

Не можна вішати дзеркало біля ліжечка

Якщо раптом вам спадає на думку така дивна витівка, знайте: дзеркало створює підвищене візуальне тло в кімнаті. Це зайвий подразник для дитини, яка втомлюватиметься більше, ніж треба, дивлячись у нього.

13 забобонів про вагітність

Тому поруч із ліжечком дзеркало тримати не варто, але й ховати його теж не треба: для дітей гри з відображенням – важлива частина психологічного розвитку.

Стать дитини можна передбачити по обличчю мами

Мовляв, якщо подурнішала — буде донька, це вона висмоктує красу з мами. Насправді вагітність дівчинкою дійсно відрізняється від вагітності хлопчиком. Хоча б тому, що гормональний баланс змінюється трохи інакше: естрогенів стає ще більше, а саме вони винні у набряках. Набряки можуть бути і на ногах, і на животі, і на обличчі. Ось звідти й пішло це повір’я про «подурнішала».

Вагітній не можна переступати через поріг

А також через сокиру, мотузку та інші предмети, що лежать на землі. Прикмета свідчить, що це може призвести до важких пологів. Але насправді до забобонів варто прислухатися з однієї простої причини: воно закликає до обережності.

Вагітній жінці складніше бачити, що в неї під ногами, легко спіткнутися і впасти — враховуючи, що центр ваги у жінок у положенні зміщений. Тому треба бути дуже обережною.

Не можна вішати білизну

Інакше дитина заплутається в пуповині та помре. Насправді ні. Але тягтися вгору справді не треба, якщо у вас термін перевалив за другу половину. Тягнутися вгору, особливо однією рукою, шкідливо для м’язів спини – вони можуть спазмуватися. Те саме стосується нахилів: якщо потрібно щось підняти, то краще сісти. Інакше ризик хворого попереку зростає.

Вагітній не можна спати на спині

А також сидіти нога на ногу. У першому випадку мам лякали тим, що дитина може народитися мертвою. У другому — що малюк буде клишоногим. Що цікаво, спати на спині справді не можна з цієї страшної причини. У такому положенні здавлюється вена, що живить пуповину, малюк недоотримує повітря та поживних речовин, може розвинутися гіпоксія та зростає ризик мертвороження.

А ось сидіти нога на ногу не можна тому, що так легко нажити собі варикоз – під час вагітності і без того ризик його отримати зростає в рази.

Вагітній не можна грати з кішкою

Інакше дитина народиться волохатою. Або зі врозшим волоссям. Втім, грати з кішками можна. Потрібно тільки дотримуватися розумної гігієни: мити руки щоразу після того, як доторкнулися до вихованця, а прибирати за ним лоток треба в рукавичках.

13 забобонів про вагітність, яким варто вірити

Ще краще — доручити цю відповідальну справу комусь із домочадців. Інакше є ризик підхопити токсоплазмоз, а це вже серйозні ризики для вагітної та плоду.

Вагітним не можна їсти червоні ягоди

Якщо поїдати полуницю та черешню під час вагітності, дитина народиться золотушною. Ну ні, звичайно, нічого подібного з нею не станеться. Але з ягодами варто бути обережними з двох причин.

Якщо є ризик розвитку діабету вагітних, все солодке доведеться обмежити, у тому числі ягоди. Друга причина – можлива алергія. Плоди з яскравим забарвленням потенційно алергенніші, ніж їхні бліді побратими.

…і рибу

За переказами, якщо їсти рибу під час вагітності, то дитина буде німою. Ну чи просто довго не заговорить. Однак рибу їсти насправді можна, але не всяку. Варто уникати океанічної риби типу тунця. У таких сортах риби накопичується багато ртуті, яка може негативно вплинути організм майбутнього малюка.

Вагітній не можна фарбувати нігті

А ось тут навіть токсичність лаків ні до чого. Справа в тому, що до пологового будинку краще приходити з манікюром без покриття. У ході пологів медики визначають стан жінки за багатьма параметрами, у тому числі й за кольором нігтьових пластин — якщо вони синіють, отже, у неї почалися проблеми із серцем, потрібне термінове втручання.

Забобоні при вагітності

Вагітній не можна ходити на похорон

Наші пращури вірили, що на похороні вагітна жінка виявляється занадто близько до світу духів і вони неодмінно потягнуть її дитину відразу після пологів. Насправді ж від походу на цвинтар варто відмовитися тому, що це досить потужне емоційне навантаження, причому негативне. Маминий стан позначається на малюку, тому краще поберегти себе.

Не можна переступати через немовля

Інакше не виросте. Якщо начистоту, навіть наші предки не вірили в цю прикмету. Її вигадали просто з метою безпеки: на немовля, що лежить на підлозі, легко наступити. Тому взагалі не треба класти його на підлогу. А якщо вже поклали, то так, щоб не переступати. Може, ви рівновагу втратите, може, малюк невчасно перевернеться. Наслідки у будь-якому випадку можуть бути дуже сумними.

Залишити коментар

*

Вгору