У деяких жінок досить рідко зустрічається такий складний стан психіки, іменований хибною вагітністю. Такий розлад психіки розвивається у тих жінок, які просто дуже сильно хочуть дитину, або ж навпаки, перед вагітністю відчувають якийсь страх. До того ж, у разі помилкової вагітності на обличчя всі ознаки звичайнісінькою вагітності, такі як, ранкова нудота, різкі перепади настрою, збій менструального циклу, збільшення живота і т.д. Але насправді ніякої вагітності немає, тобто ембріон не розвивається. А всі симптоми – це лише ілюзія.

Хибна вагітність: причини, симптоми, лікування

Жінка при помилкової вагітності зовсім не вигадує ці симптоми – вона вважає, що вагітна насправді. Адже симптоми і ознаки досить схожі зі звичайною вагітністю:

  • Збій менструального циклу – спостерігаються зовсім незначні виділення або менструація зовсім припиняється. Відновитися менструація не може до тих пір, поки не мине помилкова вагітність. Відбувається це на тлі гормонального збою.
  • Збільшення розміру живота – жінка стрімко набирає вагу, і відповідно збільшується живіт. Це обумовлено тим, що через скорочення м’язів стравоходу підвищений рівень газів.
  • Груди наливаються і стають більш грубими, так само присутня ранкова нудота і навіть блювота.
  • Створюється відчуття руху плода. Приблизно п’ятдесят відсотків жінок, які зазнали уявну вагітність, кажуть, що явно відчували ворушіння і рух плода.

Фахівцями на сьогоднішній день так і не знайдена відповідь, чому виникає така вагітність. Деякі причини такого стану вони пов’язують з психоемоційними розладами. А те, що всі прояви відповідають справжній вагітності, їм пояснити важко.

Лікування хибної вагітності – завдання складне. Проводяться довгі бесіди з пацієнткою, в ході яких доводять жінці, що вона не вагітна. До такого процесу залучають близьких і рідних людей. Дуже часто потрібні консультації психіатра і ендокринолога. При уявній вагітності рідко використовується спеціалізоване лікування. Жінка відчуває шок і злість, коли дізнається, що її вагітність – уявна. На цьому фоні можуть виникнути особистісні порушення, дивна поведінка і депресія. У таких випадках вдаються до допомоги психіатра. Для лікування можуть використовувати навіть гіпноз, який крім навіювання може допомогти і зменшити розміри живота.

Залишити коментар

*

Вгору