Дуже часто у батьків виникає питання про хрещення дитини. Одні вважають, що найкраще це робити в перші дні життя малюка, інші думають, що цей обряд можна провести і в більш старшому віці. Але хто ж правий?

Коли і навіщо потрібно хрестити дитину

Свої плюси і мінуси є в обох варіантах. Якщо обряд хрещення проходить в більш пізньому, вже свідомому віці, то в його користь говорять такі фактори:

  1. Це повністю усвідомлений крок людини, який для себе все вирішив і повністю впевнений у виборі віри.
  2. Разом з обраної вірою він так само бере для себе всі її звичаї і переваги.
  3. У хрестильної купелі кожна людина отримує очищення від гріхів. Від первородного, який дістається кожному за спадок, і від всіх накопичених протягом всього відрізка життя самою людиною.

Беручи до уваги всі попередні пункти, варто відзначити той факт,Навіщо хрестити дитину що чим пізніше охреститься людина, тим менше гріхів вона понесе на собі на Страшний суд.

Але все ж у такому виборі є і мінуси. Людське життя, на жаль, дуже крихке і часто люди просто не доживають до глибокої старості. З чого можна зробити висновок, що відкладаючи своє Хрещення на більш пізній період, можна і не встигнути його вчинити. Крім усього цього, саме Хрещення – це сполучна ланка між людиною і Богом у цьому житті. Під час обряду кожен з нас знаходить свого ангела-хранителя, тому, якщо людина відкладає своє Хрещення, тим самим відкладає возз’єднання з Богом.

Християни православного віросповідання вважають цей обряд самим важливим етапом у житті кожної віруючої людини. Якщо доросла людина може попросити прощення їй всіх гріхів, то дитина не має такої можливості.

Коли хрестити дитину Хрещення – це насправді не тільки набуття покровителя і ангела-хранителя, які оберігають людину і його душу впродовж усього земного життя. Це і вибір віри, яка і прокладе дорогу в майбутнє дитині. У минулому дітей хрестили на восьмий день після їх народження. Якщо були підстави, за якими в цей день здійснити обряд не вдавалося, то переносили таїнство на сороковий день. Нарікали малюка на честь обраного святого, який і ставав його покровителем. До Хрещення ж дитина повинна бути безіменним. Дитину, що не пройшла обряд, не показували нікому, ні чужим людям ні своїй рідні. Адже сороковий день після народження малюка – період воцерквління матері і дитини. Як свідчить нам Старий Завіт Ісуса в храм Діва Марія принесла саме на сороковий день. З цього дня мати дитини знову може відвідувати храм, так як вона повністю очистилася від пологів. Священик після здійснення обряду Хрещення малюка читає над матір’ю очисну молитву.

Ще хрещена дитинка набуває собі піклувальників в цьому світі – хрещену матір і хрещеного батька. За охрещеного маленького чоловічка вже можна молитися в храмах і подавати про його здоров’я записки. Найкраще таїнство Хрещення проводити в церкві, яку вибирають батьки на свій розсуд. Звичайно, в ідеалі хрестити дитину в тому храмі, який відвідують самі. Але якщо виникли непередбачені обставини, то охрестити дозволяється і вдома. Головне пам’ятати, що якщо немає абсолютної впевненості у правильному виборі віри для своєї дитини, то все-таки варто відкласти таке важливе рішення цього питання на пізніший час.

Залишити коментар

*

Вгору