Більшість багатих і відомих людей, які до того ж захоплені різними духовними практиками, впевнені: аскези можуть виконати будь-яке бажання. Головне, щоб воно було щирим, а ще треба правильно ділити все. Інакше замість щастя отримаєте безліч проблем. Отже, розповідаємо, що таке ці аскези і як вони допомагають мріям збуватися.

Що таке аскеза

Дивно, як знайоме кожній людині поняття аскетизму і як бентежить багатьох слово “аскеза”, хоча одне і є прямим наслідком іншого. Якщо під аскетизмом мається на увазі зречення від благ на користь духовного зростання, то аскеза – це теж добровільне звільнення від чогось на користь досягнення будь-якої духовної мети.

Що таке аскеза та як вона працює

Говорячи простою мовою, за допомогою аскези людина ставить своїм завданням порятунок від небажаних звичок і начебто натомість виконання обіцянки загадує виконання певної мрії. Звісно ж, не матеріальної.

Необов’язково щодня практикувати медитації, щоб прийняти аскезу

Аскеза – це завжди самодисципліна та самообмеження. Стародавні греки вважали, що під словом ἄσκησις мається на увазі «вправа тіла» або «вправа розуму та волі». І особливо примітно, що це поняття є у всіх світових релігіях. Так, десь аскези мають більше значення, десь менше. Але силу такого духовного обмеження підтверджують усі, це факт.

Важливо пам’ятати, що аскеза – це духовна робота над собою, а не експеримент на витривалість чи спосіб виконання матеріального бажання.

Як працює аскеза

За той термін, на який ви берете аскезу (від 30 днів до року) ви не тільки позбавляєтеся негативних звичок та установок, але також помічаєте позитивні зміни, які зрештою відбуваються у вашому житті (тобто це і є наслідком). Багато хто, хто практикує аскези, підтверджує: якщо вони гідно стримують обіцянку, то в результаті отримують те, заради чого брали аскезу.

Аскези виконують багато бажань, але потрібно правильно їх загадувати.

До речі, своє трактування практики аскез пропонує й астрологія. Фахівці цієї науки стверджують, що за самодисципліну та завзятість у наших натальних картах відповідає Сатурн. У когось він виявляється сильнішим (наприклад, у багатьох мільярдерів), а у когось, навпаки, слабшим. Зате дотримуючись аскези, на думку астрологів, ви притягуєте енергію цієї планети та змушуєте допомагати вам. Ну, це, крім того, що ви й самі помічаєте, наскільки вольовою людиною можете бути.

Як працює аскеза

Які бажання можна загадувати

Отже, теоретична частина закінчилася, мабуть, перейдемо до практики. Які бажання можуть бути основою для прийняття аскези: наприклад, позбутися лихослів’я, звички засуджувати та обговорювати інших людей, вживати спиртні напої та заборонені речовини, конфліктувати з близькими, порятунок від гордині.

Аксези – це досить складна внутрішня робота

У відповідь на таку обіцянку собі потрібно загадати заповітне бажання. Але знову ж таки не матеріальне, на кшталт покупки машини чи прикраси! Припустимо, позбутися психологічних проблем, фізичних недуг, зустріти кохання всього життя, налагодити стосунки з рідними, друзями чи навіть завагітніти.

Що буде, якщо не слідувати аскезі

Перш ніж взяти аскезу, добре подумайте, чи зможете ви дотримуватися її. Це не просто слова, а серйозне випробування. Тільки уявіть, ви роками, наприклад, обговорювали інших людей, а потім одного дня захотіли позбутися цієї звички. Не так легко, як здається на перший погляд. На те ця практика і вважається «вправою розуму та волі».

Для початку спробуйте взяти аскезу на щось не дуже тяжке

Розкривати мету аскези не варто нікому, крім хіба що найближчих людей та духовного наставника (якщо такий у вас є).

Якщо ж рано чи пізно ви зрозумієте, що більше не в змозі тримати аскезу, нічого страшного у вашому житті, звичайно, не станеться. Але як мінімум ви зрозумієте, що сила негативної звички панує над вами. А це означає, що й духовну роботу над собою необхідно продовжувати ще більше.

Залишити коментар

*

Вгору