Більшість багатих і відомих людей, які до того ж захоплені різними духовними практиками, впевнені: аскези можуть виконати будь-яке бажання. Головне, щоб воно було щирим. Інакше замість щастя отримаєте безліч проблем. Отже, розповідаємо, що таке ці аскези і як вони допомагають мріям збуватися.

Що таке аскеза

Дивно, як знайоме кожній людині поняття аскетизму і як при цьому бентежить багатьох слово “аскеза”, хоча одне і є прямим наслідком іншого. Якщо під аскетизмом мається на увазі зречення від благ на користь духовного зростання, то аскеза – це теж добровільне звільнення від чогось на користь досягнення будь-якої духовної мети.

Що таке аскеза та як вона працює

Говорячи простою мовою, за допомогою аскези людина ставить своїм завданням порятунок від небажаних звичок і натомість загадує виконання певної мрії. Звісно ж, не матеріальної.

Необов’язково щодня практикувати медитації, щоб прийняти аскезу

Аскеза – це завжди самодисципліна та самообмеження. Стародавні греки вважали, що під словом ἄσκησις мається на увазі «вправа тіла» або «вправа розуму та волі». І особливо примітно, що це поняття є у всіх світових релігіях. Так, десь аскези мають більше значення, десь менше. Але силу такого духовного обмеження підтверджують усі, це факт.

Важливо пам’ятати, що аскеза – це духовна робота над собою, а не експеримент на витривалість чи спосіб виконання матеріального бажання.

Як працює аскеза

За той термін, на який ви берете аскезу (мінімальний – це 21 день, частіше – 30 днів, можна тримати довше – 60, 90 днів, навіть рік) – ви не тільки позбавитесь негативних звичок та установок, але також помітете позитивні зміни, які зрештою відбудуться у вашому житті (тобто це і є наслідком). Більшість, хто практикує аскези, підтверджує: якщо вони гідно стримують обіцянку, то в результаті отримують те, заради чого брали аскезу.

Аскези виконують багато бажань, але потрібно правильно їх загадувати

До речі, своє трактування практики аскез пропонує й астрологія. Фахівці цієї науки стверджують, що за самодисципліну та завзятість у наших натальних картах відповідає Сатурн. У когось він виявляється сильнішим (наприклад, у багатьох мільярдерів), а у когось, навпаки, слабшим. Зате дотримуючись аскези, на думку астрологів, ви притягуєте енергію цієї планети та змушуєте допомагати вам. Ну, це, крім того, що ви й самі помічаєте, наскільки вольовою людиною можете бути.

Як працює аскеза

Які бажання можна загадувати

Отже, теоретична частина закінчилася, мабуть, перейдемо до практики. Отже, перша і найголовніша умова – складність! Аскеза має стати для вас справжнісіньким викликом. Попереджаю відразу, що з моменту початку проходження цієї духовної практики Всесвіт буде посилати різні випробування, які можуть спонукати вас до зриву. Проявіть стійкість, адже ви знаєте для чого ви зважилися дати “обітницю”!

Аксези – це досить складна внутрішня робота

Які бажання можуть бути основою для прийняття аскези: наприклад, позбутися лихослів’я, звички засуджувати та обговорювати інших людей, вживати солодке, каву, спиртні напої та заборонені речовини, конфліктувати з близькими, підійдуть фізичні навантаження (щоденний біг, 10000 кроків тощо) або якісь інші заняття (вивчення мови, читання книг), на які ви наважуєтеся насилу і ніяк не можете знайти час. Але, як показує практика, аскеза відмінно працює при подоланні шкідливих звичок і залежностей.

У відповідь на таку обіцянку собі потрібно загадати заповітне бажання. Але знову ж таки не матеріальне, на кшталт покупки машини чи прикраси! Припустимо, позбутися психологічних проблем, фізичних недуг, зустріти кохання всього життя, налагодити стосунки з рідними, друзями чи навіть завагітніти.

Пам’ятайте, одна аскеза = тільки одне бажання. Не мудруйте і не намагайтеся відразу прописувати кілька цілей, оскільки в результаті жодна з них не буде досягнута.

Як брати аскезу

Чітко сформулюйте своє бажання. Нагадую, воно не має бути матеріальним. Написати його можна на аркуші паперу, у нотатках на телефоні або просто проговорити про себе. Виглядати запит Всесвіту має так:

“Я (ваше ПІБ) беру на себе аскезу (відмова від чого-небудь, формування якоїсь звички тощо) терміном на (кількість днів). Нехай усю енергію, що звільнилася, буде спрямовано на виконання мого бажання. Наприкінці вказуємо дату цієї обіцянки”.

Виконуйте аскезу щодня й нікому не розповідайте про свій запит Всесвіту, зберігайте мовчання.

Завершіть аскезу, сказавши: “Я, ПІБ, брав(ла) на себе аскезу (вид) і успішно її виконав(ла). Усі результати направляю на виконання бажання (опис)”

По завершенню аскези просто подякуйте собі за докладені зусилля й відпустіть своє бажання, не чекайте його миттєвого виконання. Воно обов’язково збудеться, але для цього потрібен відповідний момент. Дочекайтеся його!

Що буде, якщо не слідувати аскезі

Перш ніж взяти аскезу, добре подумайте, чи зможете ви дотримуватися її. Це не просто слова, а серйозне випробування. Тільки уявіть, ви роками, наприклад, обговорювали інших людей, а потім одного дня захотіли позбутися цієї звички. Не так легко, як здається на перший погляд. На те ця практика і вважається «вправою розуму та волі».

Для початку спробуйте взяти аскезу на щось не дуже важке

Якщо ж рано чи пізно ви зрозумієте, що більше не в змозі тримати аскезу, нічого страшного у вашому житті, звичайно, не станеться. Але як мінімум ви зрозумієте, що сила негативної звички панує над вами. А це означає, що й духовну роботу над собою необхідно продовжувати ще більше.

Залишити коментар

*

Вгору