Чому вважають небезпечними пологи після сорока років? Звичайно, раз старіє жінка, то й яйцеклітини старіють разом з нею. Жіночі яйцеклітини, як втім і сперматозоїди у чоловіків, вже після тридцяти років є менш життєздатними. Звичайно, можна вдатися і до ЕКЗ, проте штучне запліднення гарантується всього на сорок відсотків, а у віці сорока – сорока трьох років його успішність знижується майже до десяти відсотків.

Завагітніти після 40 років

Будь-яка вагітність вже сама по собі є великим навантаженням для жіночого організму, а пізня досить часто призводить до викиднів. До того ж підвищується ризик, що дитина народиться з вродженими патологіями. Навіть друга вагітність в такому віці не дає гарантії, що вона буде протікати вдало. Якщо жінка народжувала близько десяти років тому, то друга вагітність в теперішньому віці прирівнюється до першого, а тому існує великий ризик ускладнень.

Хоча, існуючі ризики жінка в змозі знизити, дотримуючись певного режиму і позбувшись від усіх шкідливих звичок:

  • У першу чергу, треба постаратися зменшити своє фізичне навантаження. Також вагітність після сорока призводить до зниження імунітету. Стан цей природній, тому що організм приймає розвиваючий плід за якесь чужорідне тіло і може намагатися позбутися від нього. З цієї причини відвідувати громадські місця треба якомога рідше, а по свіжому чистому повітрю гуляти більше.
  • Необхідно повністю відмовитися від високих шпильок. Це дуже шкідливо під час вагітності, до того ж може призвести до варикозного розширення судин.
  • Треба переглянути раціон харчування. Необхідно внести в своє меню більше продуктів, що містять фолієву кислоту, так необхідну для формування дитячої нервової системи. Її джерелом є бобові, шпинат, морква, зелень, гречка і вівсянка, яйця, буряк, помідори, печінка та ін.
  • Необхідно вести більш розмірений спосіб життя, ніяких недосипань та перевантажень! На користь майбутньої матері й плоду, що розвивається, підуть позитивні емоції, так що ніяких стресів і хвилювань!
  • Відпочивати треба частіше лежачи. Лежаче положення підвищує матковий кровообіг в два рази, що благодійно впливає на повноцінний розвиток плоду.
  • Обов’язково треба стежити за вагою. Жінкам за сорок на першому триместрі більше двох кілограм набирати не рекомендується.
Мітки:
Залишити коментар

*

Вгору