Штучне заплідненняСьогодні можемо говорити про те, наскільки сильно видозмінилися уявлення про повноцінні сімейні одиниці з плином часу. Сьогодні багато пар свідомо не хочуть заводити дітей, роблячи ставку на свою кар’єру або наводячи аргумент про те, що «не хочуть псувати собі життя». 🙁 Що ж, це виключно індивідуальний вибір. До того ж, такі пари абсолютно щасливі того, що позбавлені від безсонних ночей, проведених біля ліжечка малюка.

Але є й інші бездітні сім’ї, в яких деколи навіть ніяково вимовляти слово «дитина». Так, вони дуже хочуть мати дітей. Але багаторічні безуспішні спроби говорять самі за себе. Що ж робити – невже втратити надію? Звичайно ж, ні. Сучасні досягнення в галузі медицини дозволяють не залишати мрію про дитину, а поступово йти до її здійснення. Так, сьогодні вже нікого не здивуєш штучним заплідненням. *YES* Якщо ви готові до такого кроку, ось кілька рекомендацій, з чого варто починати.

Для початку необхідно усвідомити, що причин “невдалих” спроб декілька. У жінок – непрохідність або відсутність маткових труб, невиліковний ендометріоз (захворювання, при якому в різних органах статевої системи жінки і поза нею виникають вогнища ендометрія – відторгнення функціонального шару слизової оболонки матки). У чоловіків – недостатня кількість сперматозоїдів у спермі. А також імунологічна несумісність пари або ж безпліддя з неясної причини. *CRYING*

У залежності від результатів діагностики, проводяться різні способи штучного запліднення.

Внутрішньоматкова інсемінація спермою чоловіка і донора (ІСМ) проводиться тоді, коли жінка абсолютно здорова: її маткові труби мають гарну прохідністю, зате у чоловіка спостерігається зниження запліднюючої функції. Ще один варіант: несумісність пари, яку викликає негативну дію на сперматозоїди шийкового слизу. У такому разі сперматозоїди вводяться прямо в порожнину матки. Якщо бар’єр несумісності не вдається подолати, то з обопільної згоди пари можуть застосовувати запліднення спермою донора. 🙂

В основі методів ГІФТ і ЗІФТ лежить наступна процедура: одну або кілька яйцеклітин змішують із спермою і вводять їх в маткову трубу. Це потрібно проводити вчасно, до того ж, повинна бути встановлена прохідність і повноцінність маткових труб. Метод ЗІФТ відрізняється тим, що в маткову трубу переноситься вже ембріон (зигота). Цей спосіб більш ефективний.

ЕКО (IVF) – екстракорпоральне запліднення – особлива багаторівнева процедура. Вона проводиться при жіночому безплідді. ;D

Штучне запліднення в деталях

Для початку, встановлюється його причина і характер. Призначаються препарати, які стимулюють ріст кількох фолікулів – індукціясуперовуляція. Наступні процедури спрямовані на стимуляцію яєчників, проводяться гормональні та ультразвукові обстеження. У момент, найбільш близький до природної овуляції, проводиться пункція фолікулів, вилучення яйцеклітин і приміщення їх у спеціальні середу. Наступний етап – з’єднання яйцеклітини і сперматозоїда і приміщення їх в інкубатор на 24-42 години. Після цього, ембріон переноситься в матку майбутньої матері.

Але на цьому ЕКЗ не закінчується. *YES* Тепер необхідно докласти всіх зусиль для розвитку ембріона: призначаються спеціальні лікувальні препарати, покликані підтримувати імплантацію, проводиться регулярна діагностика вагітності. Жінку буквально «ведуть» до майбутніх пологів.

Якщо процедура пройшла успішно, через дев’ять місяців на світ з’являється чудовий малюк. Те, що він був зачатий штучним шляхом, ніяк не впливає на його подальший розвиток. ;D Всупереч помилкам, у малюка не буде додаткових генних захворювань, він виросте зовсім нормальним за рівнем розвитку, та й взагалі нічим не буде відрізнятися від своїх однолітків, що з’явилися на світ природним шляхом.

Залишити коментар

*

Вгору