Розлучення – найсильніший стрес не тільки для подружньої пари, але і для їх дітей. Розлучення і діти – нероздільні поняття. Коли вся родина охоплена безумством розбрату, діти, на жаль, не залишаються осторонь. Крім своєї води, діти часто змушені робити вибір на користь одного з батьків, що викликає у них почуття смутку, розгубленості, безнадії, самотності і навіть озлоблення. *CRYING* Дітям здається, що батьки їх покинули і зрадили.

Саме діти найбільше страждають при розлученні. Після розлучення батьків їх життя докорінно змінюється. Не важливо, яке ваше ставлення до розлучення. Навіть якщо для вас розлучення – благо і єдиний вихід з нерозв’язної ситуації, ваша дитина буде сприймати його зовсім інакше.

Розлучення і діти

Любов дітей зростає в затишному світі міцної сім’ї та батьки повинні підтримувати цю дитячу любов. Тому перед тим, як подати документи на розлучення, подумайте, як ваше рішення може вплинути на дитину. У деяких випадках розлучення потрібне і для дитини, яка постійно стає свідком гучних сімейних сварок і скандалів і росте в нездоровій атмосфері злоби і агресії.

Як розлучення впливає на дітей

Очевидно, що діти вважають розлучення катастрофою, для них це величезний стрес, адже діти люблять обох батьків і хочуть бачити їх разом. Часто у дітей виникає почуття занепокоєння – а якщо батьки залишать мене одного? У чому моя вина? Не через мене вони розлучаються? Що скажуть друзі? Що мені робити? *SCRATCH*

Як розлучення впливає на дітейРеакція дітей на шлюборозлучний процес може бути найнесподіванішою. Депресія, замкнутість, смуток і безсоння – ось лише деякі наслідки розлучення для дітей. У них виникає почуття тривожності і непотрібності. Довга відсутність одного з батьків може викликати у дитини смуток і спустошення.

Одним словом, неможливо передбачити реакцію дитини на розлучення. Мати або батько поодинці можуть виявитися нездатними надати дитині матеріальну підтримку, якої вона потребує, тому розлучення впливає на дитину безпосередньо. Другий шлюб батьків викликає додаткові труднощі, оскільки діти не завжди приймають подружжя своїх батьків.

Поради батькам

Батькам слід знати, що діти багато в чому копіюють їх поведінкові стереотипи. Дитинство – це час, коли діти ростуть і дізнаються про нове, і зовсім не час для дорослих переживань і стресів. Борг обох батьків – створити здорову атмосферу для розвитку дитини. *OK*

Розлучення для дітей

  • Дайте дитині час, щоб звикнути до нового стану речей і життя з одним із батьків. Йому потрібен час, щоб пристосуватися до всіх змін, що відбулися.
  • Відразу ж скажіть дитині, що її провини в розлученні немає. Зазвичай після розлучення батьків у дітей з’являється почуття провини без жодної видимої причини.
  • Розлучення жодним чином не зменшує батьківську відповідальність. Навіть якщо ви не отримали опіку над дитиною, вам слід обов’язково зустрічатися з нею і проявляти турботу і увагу.
  • Не змушуйте дітей приймати вашу сторону і ніколи не втягуйте її в свої сварки й інтриги.
Залишити коментар

*

Вгору