З появою дітей у житті молодих батьків з’являється багато турбот. Здоров’я дитини – одне з найважливіших, що включає в себе безліч різних чинників. Здоровий сон – це обов’язкова умова, при тільки якій можливий правильний розвиток малюка. Але іноді сон дитини буває неспокійним, малюки рідко погоджуються засипати в належний час, можуть прокидатися серед ночі і відмовлятися засинати знову. Порушення сну не буває без причин. Для того, щоб зрозуміти, чому дитина погано спить, потрібно точно знати, що її турбує. ;D

Порушення режиму дня

Якщо дитина погано спитьЧасто неспокійний сон буває наслідком неправильного розпорядку дня. Якщо дитина пізно засинає, пізно встає, мало рухається і багато спить протягом дня, то немає нічого дивного в тому, що він буде неспокійно спати вночі. Для того, щоб усунути цю проблему, досить скорегувати режим дня. Малюк повинен чергувати сон і неспання так, щоб на нічні години доводилося більше відпочинку. Чим старша дитина, тим чіткіше повинен бути режим. При цьому в години неспання малюк повинен грати, активно рухатися, навчатися чомусь. Природна втома допоможе йому заснути вночі, але тільки за умови, що денний сон не замінює нічний.

Для того, щоб налаштувати режим дня, потрібно щодня будити дитину і укладати її спати в один і той же час.

Харчування

Те, що ми їмо, впливає на наше самопочуття. Малята ще більш сприйнятливі до їжі. Якщо дитина лягає спати голодною, цілком ймовірно, що це буде заважати їй заснути. Якщо дитина переїдає перед сном, їй можуть турбувати кишкові кольки і важкість у шлунку. Алергени в їжі можуть так само впливати на якість сну. Тому для того, щоб виключити їжу з можливих причин порушень сну, потрібно стежити і за режимом харчування. 😉 Якщо новонароджені діти харчуються цілодобово на першу вимогу, то більш старших дітей потрібно годувати за годину – півтори до відходу до сну. Це допоможе уникнути неприємних відчуттів в шлунку, але при цьому дитина не засне голодною.

Здоров’я

Якщо дитина хвора, то це позначитися на тому, як швидко вона засинає і як спить. Неспокійний сон може бути наслідком головного болю, болі в животі, високої температури. Якщо дитина прокидається без видимих причин, можливо, її турбують гострики – різновид глистів, яка часто зустрічається у дітей.

У будь-якому випадку, малюка потрібно показати педіатру, зробити необхідні аналізи, це допоможе виявити справжню причину порушень сну і швидко усунути їх.

Емоції

Якщо ваша дитина погано спить вночіЧасто причиною поганого сну у дітей є не дуже гарна емоційна обстановка в сім’ї. Діти потребують ласки і уваги, відхід до сну для них – це момент, при якому батьки повинні бути поруч. У кожній сім’ї це відбувається по своєму, засипання супроводжується якимось ритуалом. Для когось це вечірнє купання, масаж, заколисування, читання казок або спільний перегляд мультфільмів. Навіть звичайна розмова може допомогти дитині налаштуватися на сон. *OK*  Все залежить від ваших взаємин і віку дитини. Головне, щоб перед сном дитина не відчувала страху, образи, роздратування або інших негативних емоцій. Тому необхідно вирішувати всі конфліктні ситуації задовго до того, як буде час вирушати спати або ж залишати їх рішення до ранку. Чим більше подразників, тим складніше маляті буде заснути.

Не сваріть дитину перед сном, не з’ясовуйте стосунків. Створіть спокійну доброзичливу атмосферу, при якій заснути їй буде легко і приємно.

Нічні кошмари

Коли дитина підростає, її часто турбують нічні кошмари. Вони сняться всім дітям час від часу, але не завжди стають проблемою, яка заважає здоровому сну. Якщо дитина регулярно прокидається від того, що їй приснився страшний сон, якщо довго відмовляється заснути і взагалі, боїться засинати – це серйозна проблема, часто наслідки стресу або симптом якогось іншого захворювання. Вирішувати її потрібно спільно з фахівцями. Дитячий психіатр і психолог допоможуть виявити причину кошмарів і усунути її.

Діти можуть погано спати з різних причин, іноді цьому сприяє сторонній шум, надто яскраве світло каганця або, навпаки, непроглядна темрява, іноді це не надто приємні думки або просто небажання спати. У кожному конкретному випадку потрібно підходити до вирішення проблеми комплексно і послідовно виключати всі можливі причини порушень сну. Не завжди поганий сон означає, що проблема дуже серйозна, іноді досить провітрити кімнату або розповісти малюкові казку. При уважному відношенні до дитини і взаємній довірі батьки зможуть повернути міцний здоровий сон малюку. 😉

Залишити коментар

*

Вгору