Суспільство вселяє нам, що мама – багаторука істота, для якої багатозадачність – звична та улюблена справа. Чи можна виховувати дітей, уникаючи деяких пунктів виховання?

Виховуючи дітей, мами повністю поринають у процес, і їм не завжди вдається приділити вільний час собі та своїм захопленням. Звичайно, обставини бувають різними: іноді у мам просто немає вільної хвилини для себе через роботу чи домашні справи.

Що ми не повинні своїм дітям?

Але суспільство постійно вселяє — гарна мама повинна встигати готувати, прибирати, прати, грати з дитиною, вирішувати конфлікти між дітьми тощо. Чого ж вона не повинна?

Отже, мама не винна своїй дитині

Ставати для дитини справжнім аніматором

Розважати дитину з ранку до вечора. Не варто думати, що вашому малюку нудно грати із самим собою. Поки він зайнятий своїми справами і не звертається до вас, можете бути певні – йому не нудно.

Також не варто привчати своїх дітей до думки про те, що ви можете грати з ними постійно – вони повинні вчитися знаходитись на самоті і знаходити заняття/вигадувати гру для самих себе.

Мама не повинна обмежувати себе

Простий приклад: у вас залишився останній шматочок торта, не поспішайте віддавати його дітям, а поділіть десерт на всіх. Так ви дасте зрозуміти своїм дітям, що у мами теж є свої бажання, і вони теж повинні з ними рахуватися. Як дитина повинна навчитися це робити, якщо ви не кажете про те, чого хочете ви?

Не треба робити за дітей те, що вони можуть зробити самі

Це золоте правило. Якщо, наприклад, ваша дитина може застебнути сорочку сама – наберіться терпіння і дозвольте їй це зробити. Інший приклад – ваш малюк випадково пролив чай. Не треба зриватися з місця – дайте йому можливість самому сходити за ганчіркою та прибрати за собою.

Таким чином ми вчимо дітей бути самостійними, а заразом і піклуватися про нас самих.

Можливо, вас даремно гризла совість, коли ви дозволили собі почитати журнал замість того, щоб грати з дитиною, або з’їли останню цукерку, не сказавши своєму маленькому ласуні. Ці поради допоможуть ставитись до таких речей набагато простіше.

Залишити коментар

*

Вгору