Ознаки вагітностіСимптоми вагітності індивідуальні і різні у різних жінок, проте, без сумніву, найвідоміші і вірні ознаки вагітності – порушення менструального циклу. *YES* Дуже важливо вміти визначити ознаки вагітності, оскільки кожний з них може вказувати не тільки на вагітність, але на захворювання.

У деяких жінок перші ознаки вагітності з’являються вже протягом тижня після зачаття. У інших такі симптоми з’являються лише через кілька тижнів, або навіть не з’являються зовсім. Пропонуємо вашій увазі список деяких найбільш поширених ознак вагітності. 😉

Основні ознаки вагітності:

Кровотеча імплантації:

Кровотеча імплантації – один з найбільш ранніх симптомів вагітності. Приблизно через 6 – 12 днів після зачаття відбувається посадка ембріона на утробну стінку. У деяких жінок цей процес супроводжується кровотечею і спазмами.

Інші причини: нормальна менструація, позачергова менструація, побічний ефект прийому деяких протизаплідних пігулок, інфекція, пошкодження, отримане в процесі сексуального акту.

Затримка менструації / порушення менструального циклу:

Затримка менструації / порушення менструального циклу – найвідоміші і поширені ознаки вагітності, які змушують жінку пройти тест на вагітність. При вагітності у жінки відбувається місячна затримка менструації. У багатьох вагітних жінок спостерігається кровотеча, однак, як правило, менструація швидко закінчується і проходить менш інтенсивно, ніж зазвичай. Затримку менструації можна пояснити безліччю інших причин, крім вагітності. Втім, якщо ви ведете активне сексуальне життя і у вас затримка, краще пройти тест на вагітність. ;D

Інші причини: надмірна втрата / набір ваги, хронічна втома, гормональні порушення, напруга, стрес, припинення прийому протизаплідних пігулок, грудне годування.

Набухання / підвищення чутливості грудей:

Набухання або підвищення чутливості грудей – ознака вагітності, який з’являється через 1 – 2 тижні після зачаття. Жінка може помітити, як змінилися її груди; вони реагують на кожний, навіть незначне дотик, болять або набухають.

Інші причини: гормональний дисбаланс, прийом протизаплідних таблеток, передменструальний синдром (ПМС) також викликають набухання і підвищення чутливості грудей.

Швидка стомлюваність / апатія:

Почуття втоми або апатія – ознака вагітності, яка може з’явитися вже в перший тиждень після зачаття. *YES*

Інші причини: стрес, перевтома, депресія, простуда або грип, а також інші захворювання.

Нудота / токсикоз:

Цей відомий симптом вагітності часто виникає на 2 – 8 тижні після зачаття. Деякі щасливиці не стикаються з проблемою нудоти всю вагітність, проте переважна більшість вагітних жінок страждає від токсикозу від початку до кінця. Але нудота може виникнути, якщо не стежити за станом свого здоров’я.

Інші причини: харчове отруєння, стрес, захворювання шлунково-кишкового тракту також викликають нудоту.

Болі в попереку:

Болі в попереку також можуть вказувати на ранній термін вагітності, проте несильна біль періодично виникає впродовж всього періоду виношування дитини.

Інші причини: передменструальний синдром (ПМС), стрес, проблеми зі спиною, фізичні або розумові навантаження.

Головний біль і мігрені:

Раптове підвищення рівня гормонів в організмі може викликати головні болі на ранньому терміні вагітності. 🙁

Інші причини: зневоднення організму, утримання від кофеїну, передменструальний синдром, надмірна напруга зору або інші захворювання можуть стати джерелом періодичних або хронічних головних болів.

Часті позиви до сечовипускання:

Приблизно на 6 – 8 тижні після зачаття ви відчуєте, що вам хочеться в туалет частіше, ніж зазвичай.

Інші причини: інфекційне захворювання сечостатевої системи, діабет, надмірне споживання рідини або зловживання діуретиками (сечогінними засобами).

Потемніння шкіри навколо сосків:

На вагітність також вказує потемніння шкіри навколо сосків.

Інші причини: гормональний дисбаланс, незв’язаний з вагітністю, або залишкове явище після попередньої вагітності.

Збільшення апетиту / тяга до певних продуктів:

Необов’язково, що у вас виникне бажання поласувати солоними огірочками або ванільним морозивом, однак у багатьох вагітних жінок все ж виникає тяга до певних продуктів. ;D Цей симптом зберігається протягом всієї вагітності.

Інші причини: погане харчування, нестача певного вітаміну або живильної речовини, стрес, депресія, що наближається менструація.

Мітки:
Залишити коментар

*

Вгору