Як самостійно обстежити грудиЯк і багато інших хвороб, вилікувати рак грудей набагато простіше, якщо його виявити на початковій стадії. Завдяки самостійним обстеженням в деяких випадках ми самі можемо виявити його ще до того, як хвороба сама вкаже на це своїми симптомами.

Обстеження в домашніх умовах краще проводити через тиждень після початку менструацій. Саме в цей період стають найбільш м’якими молочні залози. Проводити обстеження найкраще при денному світлі, а не штучному.

Рекомендуються такі етапи обстеження молочних залоз на дому:

  • Ляжте на спину таким чином, щоб ваша права рука була розташована під потилицею, а ліва була вільна. Така поза найефективніша, оскільки в цьому положенні тканини грудей розподіляються рівномірно по грудній клітці.
  • При пальпації задіяні повинні бути тільки середній, вказівний і безіменний пальці. Лівою рукою треба обмацати праву грудь круговими рухами. Діаметр обстеження не повинен перевищувати розмір монетки.
  • Якщо ви виявили в нижній частині грудей ущільнену ділянку, не хвилюйтеся – це не відхилення. Але якщо ви помітили щось в іншій області грудей, необхідно відразу ж показатися досвідченому фахівцеві.
  • Починати треба кругові рухи з пахви, пересуваючись повільними рухами нижче до грудей. Так ви зможете обстежити всю свою грудну клітку.
  • Як тільки закінчите обстеження правої груді, переходите до огляду лівої. Вам необхідно для цього прийняти точно таку ж позу, але вже з лівою рукою під потилицею. Огляньте ліву грудь аналогічно правій.
  • Як тільки закінчите, встаньте перед дзеркалом, розмістивши руки на стегнах. Подивіться уважно на обидві груді, чи немає на них змін у формі, контурі або розмірі. Це дуже важливо!
  • При огляді грудей в домашніх умовах звертайте увагу на те, чи немає на ній ороговілої шкіри або якихось висипань. Високо руки не піднімайте, інакше буде важче провести обстеження.

За допомогою ліків попередити виникнення пухлини в молочній залозі неможливо. Але завдяки саме регулярним самостійним обстеженням це цілком можливо. Новоутворення дають про себе знати не завжди, деякі люди по кілька років і не здогадуються про те, що хворі на рак. Якщо ви будете постійно проводити такі огляди, то ви зможете попередити це захворювання.

Залишити коментар

*

Вгору