Коли малюк повинен відсвяткувати перший день народження, багатьох батьків хвилює питання – чи варто дитину підстригати в цьому віці і чи так це необхідно? Підстригати волосся в один рік – це дуже давня традиція, що дійшла до наших днів. Якщо пасма обрізали до рочки – це вважалося мало не злочином. Науково обґрунтованих фактів дана традиція не має, тому, коли починати стригти волосся своїй дитині повинні вирішувати самі батьки.

Як правильно стригти волосся дитині

Зазвичай це починають робити, коли виникає необхідність. Наприклад, дитина народилася з довгою і густою шевелюрою, і до шести місяців волосся починає лізти в очі, або на вулиці дуже спекотньо і досить довге волосся дитині доставляють дискомфорт. Багато батьків починають підколювати заколочками волоссячко або зав’язувати резиночками. Але всі ці споруди дуже швидко знімаються самим же малюком, і все доводиться робити заново.

Замість шпильок можна просто підрізати зайві локони, при цьому не обов’язково голити головку малюка наголо. І батькам менше турбот з зачіскою, і дитині стане набагато легше. Багато матусів довіряють стрижку свого чада професіоналу, так як освоїти перукарське мистецтво під силу далеко не всім, до того ж хочеться, щоб малюк виглядав стильним і акуратним. Але найчастіше батьки експериментують самі, адже не кожен малюк дається в руки незнайомої людини.

Щоб підстригти свою дитину, необхідно з ним домовитися. Якщо йому вже два-три рочки, можна пояснити, що його хочуть зробити красивим. Треба посадити його на рівні своїх очей перед великим дзеркалом, щоб йому було легко спостерігати процес. Відмінно підійде для цієї мети стільчик для годування. Всі свої дії можна коментувати, щоб відвернути увагу малюка від нерухомого, вимушеного сидіння на одному місці. Відмінну службу для відволікання послужить включений улюблений мультфільм.

Якщо дитина стригтися боїться, а волосся вже сильно відросли, допоможе дієвий і простий спосіб – малюка садять в ванну ніби як для купання, пропонують йому цікаві і нові іграшки і потроху акуратно зрізують волосся. Починають стригти з потилиці, переходячи до верхівки, скронь, а вже в останню чергу підрізають чубок. Якщо дитина кучерява, обов’язково треба пам’ятати, що якщо намочити волосся перед стрижкою, у висохлому вигляді вони будуть коротшими сантиметра на три-чотири від наміченої довжини.

Залишити коментар

*

Вгору